Michael Bisping nowym rywalem Kelvina Gasteluma na UFC Fight Night 122

autor:
12 Listopad 2017
Michael Bisping nowym rywalem Kelvina Gasteluma na UFC Fight Night 122

Okazuje się, że Michael Bisping (30-8-0) bardzo szybko powróci do klatki po porażce z Georgesem St. Pierre, bo nieco ponad dwa tygodnie później zawalczy w walce wieczoru na gali w Szanghaju. ”Hrabia” zastąpi przyłapanego na dopingu Andersona Silvę (34-8-0/1NC), który docelowo miał zmierzyć się z Kelvinem Gastelumem (13-3-0). Informację przekazał portal mmafighting.com.

Bisping znajdował się na bardzo korzystnej fali wznoszącej, bo okupował pięć zwycięstw z rzędu, które rozpoczął od UFC 186 pokonując C.B. Dollowaya. Później zwyciężył z Thalesem Leitesem i kontrowersyjnie ze wspomnianym Andersonem Silvą. Dostając szansę na dobycie pasa, Brytyjczyk sensacyjnie znokautował faworyzowanego Luke’a Rockholda zgarniając mistrzowski pas kategorii średniej. Złota obronił tylko raz z Danem Hendersonem, a ostatnio, na UFC 217 uległ powracającemu Georgesowi St. Pierre’owi.

Gastelum jest po przegranej z Chrisem Weidmanem na UFC on Fox 25. Kelvin nie sprostał przede wszystkim warunkom fizycznym Weidmana i uległ w parterze przed poddanie. Wcześniej stoczył uznaną później za No-Contest walkę z Vitorem Belfortem oraz z Timem Kennedym, którego znokautował w trzeciej rundzie i Johnym Hendricksem pokonując go przez decyzję.

UFC Fight Night 122 już 25 listopada w Szanghaju.

Aktualna rozpiska:

Walka wieczoru:
185 lbs.: Kelvin Gastelum vs Michael Bisping

Pozostałe pojedynki:
170 lbs.: Li Jingliang vs Zak Ottow
145 lbs.: Wang Guan vs Alex Caceres
170 lbs.: Muslim Shalikhov vs Alex Garcia
145 lbs.: Zabit Magomedsharipov vs Sheymon Moraes
170 lbs.: Kenan Song vs Bobby Nash
115 lbs.: Kalini Curran va Xiaonan Yan
135 lbs.: Pingyuan Liu vs Bharat Khandare
265 lbs.: Chase Sherman vs Shamil Abdurakhimov
135 lbs.: Yanan Wu vs Giza Mazany
145 lbs.: Wuliji Buren vs Rolando Dy
265 lbs.: Cyril Askren vs James Mulheron

Komentarze