Mirko Cro Cop vs. Tsuyoshi Kosaka na noworocznej gali RIZIN FF

13 Listopad 2017
Mirko Cro Cop vs. Tsuyoshi Kosaka na noworocznej gali RIZIN FF
foto.: rizinff.com

Podczas noworocznej gali RIZIN FF Mirko Filipovic (35-11-2 1NC) zawalczy z japońskim weteranem Tsuyoshim Kosaką (27-19-2).

Pierwotnie powracający po raz kolejny z emerytury Cro Cop miał zmierzyć się z innym zawodnikiem, którego nazwiska na ten moment nie możemy jeszcze ujawnić ale ostatecznie wybór padł na 47-letniego Japończyka.

 

Chorwat po odejściu z UFC wziął udział w turnieju RIZIN wagi ciężkiej, w którym to mieliśmy także polski akcent w postaci Szymona Bajora (17-7). Mistrz high kicków ostatecznie zwyciężył całe grand prix pozostawiając w pokonanym polu kolejno Hyun Man Myunga (5-3 1NC), Muhammeda Lawala (21-6 1NC),  Kaido Hoovelsona (3-1) oraz Amira Aliakbariego (7-1) .

Kosaka z kolei powraca po porażce przez decyzję z wyżej wymienionym Baruto. Zaawansowany wiekowo wojownik z pewnością nie będzie faworytem tego starcia.

Komentarze

 • boohmacher

  Myslalem ze Mirko odszedl juz na stale a tu prosze taki szybki powrot. Moglby jeszcze na stare lata sprobowac sil w emeryckim turnieju Bellatora 🙂

 • Lamikoboy

  Mirko na spokojnie by ogarnął całą dywizję ciężką KSW. Najlepsze lata ma już dawno za sobą, ale na swoim nazwisku spokojnie może jeszcze zarobic dobre pieniądze, co zresztą zrobił na zeszłorocznej Rizin. Najważniejsze żeby nie odcinał kuponów. WAR MIRCO!

  • hit&run

   Walka z Kosaka, blisko pięćdziesięcioletnim emerytem, to wlasnie ‚easy money’ dla Mirka.