Mocne spięcie Fabricio Werduma z Colbym Covingtonem w Australii. Jones poparł Brazylijczyka

16 Listopad 2017
Mocne spięcie Fabricio Werduma z Colbym Covingtonem w Australii. Jones poparł Brazylijczyka

Fabricio Werdum wziął sobie do serca popularne „kij ci w oko” i zamienił go na zakrzywiony kij, a dokładnie na bumerang. Wściekły Brazylijczyk postanowił wymierzyć Colby’emu Covingtonowi sprawiedliwość za jego niecenzuralne słowa po wygranej z Demianem Maią, gdzie obraził jego ojczyznę i jej mieszkańców. Obaj zawodnicy spotkali się przed hotelem w Sydney, gdzie w pewnym momencie „Vai Cavalo” cisnął w twarz Colby’ego ręcznik i wspomniany bumerang.

Już pod koniec video widać, że zaatakowany Covington sięga po telefon najwyraźniej po to, by skonfigurować transmisję na żywo na swoim medium społecznościowym i w odwecie słownie dobrać się do Fabricio, a później dorzucić jeszcze kilka epitetów w kierunku Brazylii:

Zaledwie chwilę wcześniej, Fabricio pochwalił się prezentem od australijskiego fana, który rdzennym Australijczykom służył niegdyś do polowań, by zaraz samemu wypróbować go w akcji. Obaj zawodnicy pracują ostatnio bardzo mocno nad powiększeniem listy wrogów. Colby ewidentnie poszedł za ciosem i teraz wyzywa już każdego, ostatnio również Jona Jonesa. Werdum z kolei dopisał sobie kolejnego „lżejszego” do listy swoich ofiar, którego pamiętacie choćby ostatnio ze spięcia z Tonym Fergusonem.

Świadome zajścia UFC oficjalnie zapowiedziało, że zostanie wszczęte wewnętrzne śledztwo po którym wyciągną odpowiednie konsekwencje. Ale to już chyba po sobotnim pojedynku z Marcinem Tyburą.

UPDATE: Jon Jones, który raczej jest spalony w kwestii porad komukolwiek, zabrał jednak głos w sprawie całego zajścia co sugeruje, że głos krytyki od Covingtona dotarł do niego osobiście:

Komentarze