PLMMA 75: Tymoteusz Świątek powraca w walce o pas z Marianem Ziółkowskim

26 Listopad 2017
PLMMA 75: Tymoteusz Świątek powraca w walce o pas z Marianem Ziółkowskim

75-ta gala Profesjonalnej Ligi, szykuje się na większe show niż mogliśmy przypuszczać. Przed chwilą Mirosław Okniński podał zaktualizowaną kartę walk, a wśród nich wielki powrót Tymoteusza Świątka (15-3). Krewki zawodnik zmierzy się z miejsca o pas wagi lekkiej, a więc jego rywalem będzie mistrz Marian Ziółkowski (17-5-1).

„Omen” nie walczył dwa i pół roku, od pamiętnego pojedynku o tytuł wagi koguciej (red. 61 kg!) z Victorem Marinho na FEN 6, który wygrał i z pasem nigdy już nie wrócił. Nie ten fakt, a sam przebieg krwawego pojedynku, po raz pierwszy na 5 rund w Polsce, na zawsze zmienił świadomość fanów tego sportu.

Od tego czasu działo się wiele, kilka mniejszych lub większych „skandali”, które dotyczyły Tymoteusza, a które obiegły naszą scenę w trybie błyskawicznym, jednak nigdy nie mieliśmy okazji usłyszeć jego wersji. W krótkiej rozmowie z MMAnews tuż po ogłoszeniu walki, Świątek zapowiedział:

Obiecałem powrót w 2017 i słowa dotrzymam. Mirosław Okniński dzwonił, dogadaliśmy się i walczę. W wadze lekkiej, bo na ostatnią chwilę już nie zdążę zbić do swojej kategorii, ale wszyscy przynajmniej będą wiedzieli, że ja zawsze dotrzymuję słowa.

Dla Ziółkowskiego będzie to pierwszy pojedynek od udanej obrony tytułu w marcu, po którym spędził okres letni na szlifowaniu swoich umiejętności w Brazylii. Shit just got real, bo w grę wchodzi nie tylko długa absencja od walki dla Świątka, ale również co najmniej 15 centymetrów wzrostu przewagi dla Mariana. Widzimy się 1 grudnia na Torwarze! Oto „tymczasowa” rozpiska od organizatora:

o pas 70 kg: Marian Ziółkowski – Tymoteusz Świątek
o pas 120 kg: Łukasz Warchoł – Kewin Wiwatowski
84 kg: Paweł Trybson Trybała vs Mateusz Śniadała
93 kg: Wojciech Orłowski – Adam Biegański
84 kg: Karol Linowski – TBA
120 kg: Michael Piszczek – TBA
77 kg: Dariusz Kaźmierczak – Fryderyk Dąbal
66 kg: walka o pas Damian Frankiewicz – Mateusz Sinski
77 kg: Rafał Sępkowski – TBA
48 kg: Adrianna Jędraczka – TBA

Komentarze