Joanna Jędrzejczyk twierdzi, że nie klepała po ciosach Namajunas i do maja 2018 odzyska pas

06 Listopad 2017
Joanna Jędrzejczyk twierdzi, że nie klepała po ciosach Namajunas i do maja 2018 odzyska pas
foto.: mmafighting.com

Najnowsze wystąpienie Joanny Jędrzejczyk w trwającym cały czas „The MMA Hour”, przejdzie wśród polskich kibiców i nie tylko rodzimych, do historii. Była już polska mistrzyni była wciąż pełna emocji, obiecując jednocześnie powrót do statusu mistrzowskiego i to już niebawem:

Trzymam głowę jeszcze wyżej niż przed, dlatego uczestniczyłam w konferencji prasowej po wszystkim. Nie wiem co się stało, bo to były doskonałe przygotowania. To nie były także emocje przed, ani żadne g*wno, które niektórzy próbują mi wcisnąć. Nie byłam w stanie złapać właściwego dystansu i wygrać walki, ale „shit happens” i gratuluję Rose wygranej. Teraz to ona jest mistrzynią, ale planuję odebrać swój pas. Ludzie mogą mówić co chcą, ale to ja uczyniłam kategorię słomkową wielką. Zbudowałam tę dywizję i byłam mistrzynią przez tak długi czas. Wiem, że gdy dojdzie się na szczyt, ludzie chcą zobaczyć jak upadasz. To był po prostu błąd, ona mnie mnie na nim złapała. To nie było ciężkie uderzenie, lecz trafiła mnie idealnie w punkt. Nie czułam się sobą, byłam wolniejsza niż zwykle. Myślałam i reagowałam wolniej, choć na 2 dni przed walką czułam się świetnie. Nie wiem co się stało, ale się dowiem. Jestem najlepsza, w mojej głowie nadal czuję się mistrzynią. Niebawem wrócę. Nie będę nad tym płakała, wciąż mam w sobie pragnienie zwycięstwa. Zajmę się tym zawodowo od początku do końca. To był mój obowiązek wyjść i porozmawiać z ludźmi, nawet jeżeli płakałam i byłam zła.

Chwilę wcześniej, w tym samym programie jej pogromczyni Rose Namajunas stwierdziła, iż nie dała się sprowokować zaczepkom JJ i tym samym pokonała ją psychicznie w jej własnej grze. Olsztynianka jednak zaprzeczyła:

Ona nie ma otwartego umysłu i dlatego tak zareagowała na ważeniu, żeby być w stanie wytrzymać presję. Bo atmosfera na ważeniu była niesamowita, i jak mówiłam na konferencji, nie mogę winić nikogo za tę sytuację. Widziałam tyle polskich flag na gali, nawet u ludzi którzy nie byli z Polski, v-ce premiera Polski, moich sponsorów. Ci ludzie rozumieją przez co muszę przechodzić. Dlatego tyle razy powtarzałam od zawsze, aby nie oceniać Rondy Rousey i cieszmy się z tego co nam dała. Jest tylko jedna królowa wago słomkowej. Na razie nie chcę mówić o przyczynach tego co się stało. Ze wszystkim byłam na czas. Byłam skupiona wyłącznie na Rose i jak powtarzałam, to były najlepsze przygotowania w moim życiu. To ja miałam skończyć walkę i teraz muszę znaleźć powód tej sytuacji.

Bez względu na wersję, którą mogliśmy usłyszeć na konferencji prasowej, Jędrzejczyk wierzy w zapewnienia Dany White i że jej zasługi zagwarantują jej szybki rewanż:

Nie wiem czy dostanę natychmiastowy rewanż, ale tak słyszałam. Myślę, że Dana White powiedział to na konferencji prasowej. Nie wiem, nie śledzę mediów i sprawdzam co się dzieje w internecie. Nie robię tego, bo wiem iż dzieje się teraz istne szaleństwo. Wiem, że za to co zrobiłam dla Dany i UFC, zasługuję na rewanż. Usiądę z nimi i porozmawiam. Po konferencji przytulił mnie i chciałam odejść, ale powiedział mi „proszę przestań, kochamy Cię bardzo, nic się nie zmieniło, nawet jeszcze bardziej a Twój powrót będzie jeszcze większy.” Tak też sobie powiedziałam. Teraz chcę tylko pojechać z rodziną na wakacje, a w sobotę wracam do Polski. Będę dość mocno zajęta, polecę do Chin na firmowe show Victoria Secret, później będę gościem specjalnym na UFC w Chinach, a później spędzę święta z rodziną i wrócę do treningu. Czuję się dobrze, mam tylko jedną bruzdę na twarzy. Niebawem będę bardziej niż gotowa do powrotu. Chcę być inspiracją dla innych, jak na przykład Muhammad Ali. Zrobię to, choć oczywiście nie chcę się do niego porównywać bo on był najlepszy. Mnóstwo ludzi pewnie pisze sporo nienawiści w internecie, ale nie śledziłam tego przed walką i nie zrobię tego teraz. Bez względu na wynik. Ludzie mógą mówić różne g*wna, ale to ja dokonałam historii i zbudowałam dywizję słomkową. Byłam mistrzynią przez ponad 2 lata i to znaczy wiele dla mnie i dla prawdziwych fanów. O tych, którzy siedzą i tylko jedzą czipsy a później (red. część niezrozumiała), to o tych nie dbam.

Moment kulminacyjny wywiadu przyszedł jednak w momencie, gdy Polka stwierdziła iż nie klepała po ciosach nowej mistrzyni, choć powtórka telewizyjna w tym względzie pozostaje nieubłagana.

Nie oglądałam jeszcze walki, trener pokazał mi krótkie video i powiedział, że to się zdarza. Wiem, że ludzie mówią, że zostałam trafiona i padłam, ktoś powiedział że klepałam. Ja nigdy nie klepałam. Żartujecie sobie? Myślę, że próbowałam po prostu wstać. Dla mnie to trwało jak ułamek sekundy, choć wiem że to trwało chwilę. Od czasu uderzenia, przez ciosy w parterze, więc to wygląda inaczej niż ludzie myślą. Kto mówi, że klepałam, ja tego nie zrobiłam. Prawdopodobnie próbowałam wstać, nie wiedziałam za bardzo co się dzieje. Nie mogłam złapać właściwego balansu. Nie klepałam, nigdy nie klepię i nie zrobiłam tego wtedy. Oczywiście było po mnie. Może to miało coś wspólnego z moim mózgiem lub zdrowiem, ale niebawem dowiem się co się stało. Mam ponad 100 walk w muay thai i mnóstwo w MMA. Nigdy nie zostałam tak odcięta jak wtedy. Jeszcze będę mistrzynią, zobaczycie. Bez względu na to kto będzie w posiadaniu pasa. Wrócę i jeszcze przed majem 2018 będę mistrzynią. Wszystko planuję, choć czasami niektórzy myślą że zwariowałam, ale wszystko jest z jakiegoś powodu. Jestem poważną osobą. Kiedy załatwiam biznes, to go załatwiam. Robię interesy z ważnymi ludźmi i czasami trzeba otworzyć usta i coś powiedzieć, zareagować. Zawsze planuję wszystko, życie, karierę, każdy rok, miesiąc, tydzień i dzień, bo cieszę się swoim życiem. Jako człowiek i sportowiec. Nie będę się ukrywała, będę stała przy swoim i będę mówiła to co myślę jeszcze głośniej. taka jestem i jestem bardzo szczerą osobą. Ludzie mogą mówić różne rzeczy, ale ja nie lubię pieprzyć głupot. Jeszcze wrócę do Nowego Jorku i przejmę to miejsce raz jeszcze.

Całego wywiadu możecie posłuchać tutaj:

A tutaj moment, gdy JJ dwukrotnie uderzyła dłonią w matę:

Komentarze