UFC 217: Namajunas odebrała Joannie Jędrzejczyk marzenia o rekordzie obron mistrzowskiego pasa!

05 Listopad 2017
UFC 217: Namajunas odebrała Joannie Jędrzejczyk marzenia o rekordzie obron mistrzowskiego pasa!

Sześć obron mistrzowskiego pasa i czternaście zwycięstw, wydawały się z góry przesadzać o wyniku, jednak nie tym razem. Po niecałej rundzie, Rose Namajunas zdołała zatrzymać Joannę Jędrzejczyk, zmuszając ją ciosami do odklepania walki.

Joanna jeszcze przed wejściem do oktagonu celuje wzrokiem w Namajunas i pokazuje jej ręką „Come on!”. Polka posyła pierwszy cios, Rose próbuje jednego z „wielu prostych” w arsenale. Szaleńcza seria, ale JJ spokojnie odskakuje z kontrami, przez które Namajunas łatwo się nie przedrze. Rose zdołała trafić i przewróciła mistrzynię, która szybko wstała po siatce i rozerwała klincz. To było niebezpieczne! Rose trafia lewą ponownie i powaliła JJ, dobijając ją bezlitosną serią ciosów w parterze. Na powtórce widać później, jak Jędrzejczyk klepie prawą ręką na znak, że ma dość. Trzy minuty i trzy sekundy, po których JJ słania się w oktagonie i wydaje się nieświadoma sytuacji. Po wszystkim, nowa mistrzyni skomentowała:

To brzmi jak masło. To nierealne, nie wiem co powiedzieć. W mediach dzieje się tyle złego, że ja chciałam tą swoją walką coś udowodnić. Pas nic dla mnie nie znaczy, po prostu trzeba być dobrą osobą. To pewność siebie, wytrwałość i oddanie zapewniły, że dzisiaj jestem mistrzynią. Czuję się jak normalna osoba!

Niestety, Joanna Jędrzejczyk nie tylko nie przełamie ilości obron mistrzowskiego pasa i nie zakończy kariery jako niepokonana zawodniczka. Szkoda, bo mistrzowski pas w Polsce był bardzo solidnym atutem dla naszej rodzimej sceny.

Komentarze