Wyniki UFC 217: St. Pierre udusił Bispinga, Jędrzejczyk i Garbrandt stracili mistrzowskie pasy

autor:
04 Listopad 2017
Wyniki UFC 217: St. Pierre udusił Bispinga, Jędrzejczyk i Garbrandt stracili mistrzowskie pasy

Zapraszamy do wspólnego śledzenia wydarzeń z hitowej gali UFC 217, na której Michael Bisping stanie do kolejnej obrony pasa mistrzowskiego kategorii średniej z powracającym do walk, byłym mistrzem i dominatorem kategorii półśredniej Georgesem St. Pierre. W drugiej walce wieczoru, mistrz wagi koguciej Cody Garbrandt zmierzy się z byłym mistrzem T.J’em Dillashawem, a gratką dla Polskich fanów będzie obrona złota kategorii słomkowej w wykonaniu Joanny Jędrzejczyk przeciwko Rose Namajunas.

Transmisja karty głównej dostępna będzie na kanale Extreme Sports Channel od godziny 03:00 w nocy.

Walka wieczoru o pas kategorii średniej:
185 lbs.: Georges St-Pierre pokonał Michaela Bispinga przez poddanie (duszenie zza pleców), Runda 3, 4:23

Druga walka wieczoru o pas kategorii koguciej:
135 lbs.: T.J. Dillashaw pokonał Cody’ego Garbrandta przez KO (prawy sierpowy + ciosy w parterze), Runda 2, 2:41

Karta główna: (03:00 – ESC)
115 lbs.: Rose Namajunas pokonała Joannę Jędrzejczyk przez KO (lewy sierpowy + ciosy w parterze), Runda 1, 3:03 [walka o pas wagi słomkowej kobiet]
170 lbs.: Stephen Thompson pokonał Jorge Masvidala przez jednogłośną decyzję (30-26, 30-27, 30-27), Runda 3, 5:00
185 lbs.: Paulo Borrachinha pokonał Johny’ego Hendricksa przez TKO (seria ciosów), Runda 2, 1:23

Karta wstępna: (00:00 – UFC Fight Pass)
155 lbs.: James Vick pokonał Joe Duffy’ego przez TKO (prawy podbródkowy + ciosy w parterze), Runda 2, 4:59
265 lbs.: Mark Godbeer pokonał Walt Harrisa przez dyskwalifikacje (niedozwolone kopnięcie Harrisa), Runda 1, 4:29
205 lbs.: Ovince Saint Preux pokonał Corey’a Andersona przez KO (kopnięcie na głowę), Runda 3, 1:25
170 lbs.: Randy Brown pokonał Mickey’a Galla przez jednogłośną decyzję (29-28, 29-28, 29-27), Runda 3, 5:00
205 lbs.: Michał Oleksiejczuk (205.2) vs. Ion Cutelaba (205.6) walka odwołana
265 lbs.: Curtis Blaydes pokonał Alekseia Oleinika przez TKO (przerwanie przez lekarza po kopnięciu na głowę), Runda 2, 1:56
135 lbs.: Ricardo Ramos pokonał Aiemanna Zahabiego przez KO (obrotowy łokieć), Runda 3, 1:58

St. Pierre vs Bisping
Pierwsza runda zaskakująco dobra dla powracającego po 4 latach Georgesa St. Pierre. Kanadyjczyk pokazał, że nie zapomniał walczyć efektownie i arsenał technik ma wciąż bogaty. Pierre trafił efektownym supermanpunchem oraz obrotówką na głowę. Druga odsłona bardziej wyrównana. Były mistrz kategorii półśredniej traci tlen, sięga po obalenia lecz ich nie utrzymuje. Bisping wstaje i trafia częściej w głowę GSP. Trzecia runda znów ciężka dla Kanadyjczyka, który odczuwa skutki kolejnych minut z dodatkowymi kilogramami. Trafia Bisping. ”Rush” porozcinany po łokciach z dołu, kiedy wcześniej miał Bispinga na macie. Przy końcówce 3 rundy GSP trafia lewym sierpem i dobija Bispinga łokciami w parterze. Anglik oddaje plecy, a Georges wpina ciasne duszenie. Michael nie odklepuje, traci przytomność, sędzia przerywa pojedynek. And New ! Legenda powróciła !

Dillashaw vs Garbrandt
Niebywałe napięcie zostało rozładowane po raz pierwszy już pod koniec pierwszej rundy. ”No Love” trafił Dillashawa powalając go na deski i jedynym ratunkiem dla ”Węża” była syrena kończąca rundę. W drugiej odsłonie czarujący i zmylający rywala TJ wystrzelił kopnięciem na głowę Cody’ego czym posłał go na deski. Mistrz szybko wstał, ale ciągle odczuwający skutki knockdownu, przy wymianach bokserskich nadział się na prawy sierpowy, który był przepustką do utraty pasa. Dillashaw dobił zamroczonego Garbrandta i odzyskał pas kategorii koguciej !

Namajunas vs Jędrzejczyk
Joanna była szybsza w wyprowadzaniu kombinacji ciosów co można było zauważyć w pierwszych wymianach. Z drugiej strony Namajunas okazała się być świetnie przygotowana na ”grę” ówczesnej mistrzyni i nie dała się trafić, sama dwukrotnie powalając Joannę na deski. Po pierwszym knockdownie Polka nie doszła do siebie w 100% i chwilę później padła po lewym sierpowym. Rose nie czekając ani chwili, dobiła Jędrzejczyk ciosami w parterze. Sędzia dawał dużo czasu Joannie, ale Polka nie była w stanie odeprzeć ataku. Równocześnie z wkroczeniem arbitra, Olsztynianka odklepywała ciosy.

Thompson vs Masvidal
W starciu ulicznego boksu z technicznym karate, górę wzięło to drugie. Stephen wykazał się dużo lepszą szybkością, a to w połączeniu z długimi kończynami pozwoliło efektywnie punktować Masvidala. Były pretendent doskonale stopował zapędy rywala różnorakimi kopnięciami, które solidnie odczuwał Jorge. Masvidal starał się trafić obszernym sierpowym, ale nie był w stanie czysto wycelować. ”Wonderboy” przez trzy rundy zrobił wystarczająco dużo, aby być spokojnym o decyzję na swoją korzyść i bezsprzecznie zwyciężył wysoko na punkty.

Borrachinha vs Hendricks
Młodość, siła i warunki fizyczne wzięły górę nad byłym mistrzem kategorii półśredniej. Brazylijczyk od początku pojedynku zepchnął Hendricksa do obrony i całkowicie zdeklasował go piekielnymi kopnięciami i kombinacjami bokserskimi. Amerykanin był praktycznie bezradny i nie miał argumentów, aby zagrozić młodemu zawodnikowi z Brazylii. W drugiej rundzie, sędzia widząc okładanego kolejnymi ciosami Hendricksa, postanowił przerwać walkę, żeby zaoszczędzić mu zdrowia i uchronić Johny’ego przed nokautem.

James Vick pięknie zakończył kartę wstępną UFC 217:

Druga walka wagi ciężkiej kontrowersyjnie zakończona poprzez kopnięcie na głowę:

Kiedy kopie OSP to nie ma co zbierać. Anderson brutalnie znokautowany:

Dwie rundy dominacji Browna, jedna zdecydowanie na korzyść Galla:

Po szalonej wojnie, kontrowersyjne kopnięcie dało zwycięstwo Blaydes’owi:

Pierwszy nokaut otwierający galę w wykonaniu Ricardo Ramosa:

Tagi

Komentarze