BAMMA 33/Bellator 191: Thompson zaduszony w 1 rundzie, Lebout przegrał niejednogłośnie w walce o pas

16 Grudzień 2017
4

Wczorajsza edycja BAMMA 33/Bellator 191 w angielskim Newcastle, miała kilka smaczków wartych uwagi fanów. Oto najważniejsze z nich.

W walce wieczoru gali gospodarzy (BAMMA 33), znany u nas w kraju Mickael Lebout (16-8-3), przegrał po bardzo wyrównanej walce niejednogłośną decyzją z miejscowym Ryanem Scope (11-1). Stawką pojedynku był pas wagi lekkiej.

Do udanych powrotów na pewno nie zaliczy wczorajszego pojedynku były pogromca Artura Sowińskiego – Curt Warburton (13-7), który przegrał z Warrenem Kee w 65 sekund po uderzeniach.

Skoro mowa o powrotach, to przechodząc do karty Bellator 191, znany z głośnych pojedynków (również w Polsce) James Thompson (20-17), wydawał się dobrze przygotowany fizycznie, niestety dwuletnia przerwa najwyraźniej zrobiła swoje. „Colossus” został błyskawicznie obalony przez Phila de Fries (14-6), a po półtorej minuty i duszeniu gilotynowym było już po wszystkim.

Dominujące, jednogłośne zwycięstwo zanotowała Valérie Létourneau (9-6) w starciu z Kate Jackson (9-3-1), która miała swoje mocne momenty i ostatecznie debiutem w Bellatorze, przełamała pasmo porażek wyniesione z UFC.

W walce wieczoru, kolejny transfer UFC Michael MacDonald (18-4), jednogłośnie pokonał Petera Ligiera (8-2-1) z Francji, co możecie zaobserwować w highlightcie powyżej.