Damian Janikowski vs Antoni Chmielewski na KSW 41 w Katowicach

autor:
02 Grudzień 2017
Damian Janikowski vs Antoni Chmielewski na KSW 41 w Katowicach

Właśnie przed chwilą poznaliśmy kolejne zestawienie wzmacniające Katowicką edycję świątecznego KSW 41. Wiszące w powietrzu od jakiegoś czasu zestawienie Damiana Janikowskiego (1-0-0) z weteranem Polskiego MMA – Antonim Chmielewskim (32-16-0) stało się faktem. Panowie zmierzą się 23 grudnia na gali w Katowicach.

Janikowski jest bardzo świeżym zawodnikiem wszechstylowej walki wręcz, ponieważ zadebiutował w MMA w maju tego roku podczas KSW 39: Colosseum. Były zapaśnik i brązowy medalista igrzysk olimpijskich pokonał w debiutanckim boju bardziej doświadczonego Julio Gallegosa przez techniczny nokaut w pierwszej rundzie, czym jeszcze bardziej utwierdził kibiców, że jest bardzo mocnym prospektem kategorii średniej.

Chmielewski to prawdziwy weteran ringów i klatek MMA oraz dwukrotny triumfator turniejów KSW. Aktualnie ”Antonio” znajduje się na niekorzystnej fali dwóch porażek z rzędu kolejno z Michałem Materlą i Łukaszem Bieńkowskim, lecz nadal pozostaje w grze i nadal jest bardzo wymagającym rywalem. Zwycięstwo nad Janikowskim zapewne przyczyni się do dalszych startów pod banderą KSW, a porażka prawdopodobnie przekreśli kolejne występy dla Polskiego lidera.

Rozpiska KSW 41:

Walka wieczoru o pas kategorii półśredniej:
Borys Mańkowski vs Dricus Du Plessis

Druga walka wieczoru:
Popek Monster vs Tomasz Oświeciński

Walka o pas kategorii piórkowej:
Kleber Koike Erbst vs Arur Sowiński

Pozostałe pojedynki:
Marcin Wrzosek vs Roman Szymański
Damian Janikowski vs Antoni Chmielewski
Kamil Szymuszwoski vs Grzegorz Szulakowski
Łukasz Rajewski vs Salahdine Parnasse
Maciej Kazieczko vs Gracjan Szadziński

KSW 41 już 23 grudnia w Katowickim Spodku.