Du Plessis: „Mistrzowie KSW będą od teraz badani na obecność dopingu.”

08 Grudzień 2017
Du Plessis: „Mistrzowie KSW będą od teraz badani na obecność dopingu.”
foto.: kswmma.com

Wczorajszy MMAnews Live #40 odkrył wiele dotychczas nieodkrytych kart, również w przypadku zbliżającego się KSW 41, na którym zawalczy pretendent do tytułu wagi półśredniej Dricus Du Plessis. Gdy zapytany o kontrole antydopingowe wewnątrz rodzimej EFC w Południowej Afryce, zawodnik odpowiedział:

Tak, potwierdzam w 100%, że w EFC badano nas na obecność dopingu. O ile wiem, mistrzowie KSW są testowani. Gdyby tak nie było, to byłby jakiś problem. W moim kontrakcie jest jednak napisane, że mistrzowie będą testowani.

To pierwszy raz kiedy usłyszeliśmy taką wiadomość względem polskiego numeru 1 wśród organizacji, co naturalnie spotkało się ze sporym zaskoczeniem z naszej strony, a co z kolei pretendent z Południowej Afryki dodatkowo wyjaśnił:

Tak, powiedzieli mi że mistrzowie od teraz będą testowani. W EFC byłem testowany w każdej jednej walce i to jest bardzo dobre. Bo na przykład, gdy zawodnicy używają sterydów, można tym zrobić komuś bardzo duża krzywdę. To bardzo niebezpieczna gra. Ja pracuję na to w pocie czoła, żeby być tu gdzie jestem i jeżeli ktoś bierze, to jest oszustem i nie zasługuje, aby być w tym sporcie. jedyne rozwiązanie, zwłaszcza dotyczące mistrzów jeżeli nie wszystkich fighterów, to takie w którym jesteśmy badani na obecność dopingu. Uważam, że to jest bardzo ważne.

Marzenia Mirosława Oknińskiego powoli się spełniają!