GMC 13: Przegrany Rafał Lewon, czuje się oszukany decyzją na korzyść Ozana Aslanera

17 grudzień 2017
0
GMC 13: Przegrany Rafał Lewon, czuje się oszukany decyzją na korzyść Ozana Aslanera
foto.: german-mma.de

Nie mamy dobrych wieści z Dusseldorfu, gdzie wczoraj rozegrała się trzynasta edycja lokalnej German MMA Championship. Niestety Rafał Lewon (14-7) przegrał pojedynek z mniej doświadczonym Ozanem Aslanerem (6-1).

Wg naocznego świadka gali, „Kaszana” nie był w sobotę w najlepszej formie fizycznej ale to i tak wystarczyło na mniej doświadczonego i raczej jednowymiarowego rywala, który prezentował się dobrze w stójce i nic poza tym. Wynik walki na punkty, został wręcz określony mianem „grabieży” dokonanej na polskim fighterze. Pierwsza runda zdecydowanie należała do Lewona, który w sobie znanym stylu dążył do obalenia i kontroli. W drugiej już brakowało mu cardio, co skrzętnie wykorzystał Aslaner trafiając Rafała, ale ten później odwdzięczył się obaleniami. W rundzie nr 3 Rafał obalił przynajmniej cztery razy i kontrolował przebieg. Ostatecznie sędziowie wskazali jego rywala, co jednocześnie wyjaśnia wyraz frustracji jaki możemy dostrzec na głównym zdjęciu.

W jednej z późniejszych walk, mistrz polskiego pochodzenia Mohamem Grabiński, przegrał swój pojedynek na punkty z pretendentem GMC i byłym mistrzem FEN Joiltonem Santosem, z którym doszło do spięcia na oficjalnym ważeniu. Obaj prowadzili ze sobą mocną promocją za pomocą mediów społecznościowym, co eskalowało podczas oficjalnej ceremonii. Dodatkowo Joilton nie zrobił wagi aż o 3 kilogramy, co chyba przekreśla jego przyszłość w wadze lekkiej. Walkę jednak wygrał po ciekawym pojedynku na punkty, a Grabiński został mistrzem i porażką.

UPDATE: W bezpośredniej rozmowie z Rafałem, ten powiedział że czuje się oszukany punktacją sędziów, gdzie był pewny że wygrał dwie z trzech rund. Lewon poprosił oficjalnie o punktację, aby zobaczyć jak punktowano poszczególne rundy. Polski fighter zdradził również, że liczy w niedalekiej przyszłości na rewanż, lecz tym razem na rodzimej ziemi.

Podziel się ze znajomymi
  • 46
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x