GSP zwakował mistrzowski tytuł! Rockhold vs Whittaker oficjalnie zawalczą o pas na UFC 211

08 Grudzień 2017
GSP zwakował mistrzowski tytuł! Rockhold vs Whittaker oficjalnie zawalczą o pas na UFC 211
foto.: ufc.com

To niestety fakt, bo już oficjalnie podwójny czempion Georges St. Pierre, już po raz drugi zdał mistrzowski tytuł. Coś o czym marzą tysiące zawodników, Kanadyjczyk zdobył w dwóch różnych kategoriach i ostatecznie za każdym razem oddał (red. lekką ręką?). Wiadomość została ogłoszona w nocy wraz z komentarzem GSP, który poruszył zahaczył oBispingiem:

Moja walka na UFC 217 była jedną z najwspanialszych nocy w moim życiu, ale potrzebuję trochę czasu aby skupić się na własnym zdrowiu. Z szacunku do pozostałych fighterów w dywizji średniej, nie chcę blokować kategorii. Oddaję więc pas i kiedy będę już zdrowy, porozmawiam z UFC o mojej przyszłości i zadecydujemy o kolejnym ruchu w mojej karierze.

Wraz z decyzją Georgesa, dywizja 185 funtów odzyskała sportowy ład, bo tymczasowy mistrz Robert Whittaker przejął tytuł, a były czempion Luke Rockhold został mianowany pretendentem z opcją odzyskania pasa. Panowie zmierzą się się już 10 lutego na gali w Australii, a jak pamiętacie, jedna z ostatnich wizyt w tamtym rejonie była rekordem frekwencyjnym organizacji. Tu oczywiście wyczyn się nie powtórzy, bo pojemność Perth Arena to 15,5 fanów ale zainteresowanie na pewno będzie ogromne.

Komentarze