Invicta FC 26: Agnieszka Niedźwiedź jednogłośnie przegrała z mistrzynią Jennifer Maią

autor:
09 grudzień 2017
2
Invicta FC 26: Agnieszka Niedźwiedź jednogłośnie przegrała z mistrzynią Jennifer Maią

Długie tygodnie oczekiwania na wyjaśnienie sytuacji w wadze muszej Invicta FC za nami. Po pięciu rundach, Jennifer Maia obroniła tytuł wagi muszej, zapewniając Agnieszce Niedźwiedź pierwszą przegraną w karierze i pozbawiając ją póki co marzeń o pasie i awansie do UFC.

Runda 1.

Niedźwiedź zaczyna od kopnięć na kolano. Jennifer odpowiada kombinacją lewy prawy. Maia miała szansę skrócić dystans ale najwyraźniej woli walczyć w stójce. Brazylika trafiła kombinacją po której Polka chciała obalić, ale rywalka kontruje i przyciska ją do klatki. Niedźwiedź próbuje zepchnąć twarz Jennifer, ale ta klinczuje z całych sił. W końcu „Kuma” rozbija i napiera uderzeniami z sukcesem. Maia kopie, ale Polka przechwyciła i skontrowała prawym po którym Brazylijka pada na plecy i nie czekając na rozwój, Aga doskoczyła z ciosami wpadając w gardę, a później próbę duszenia trójkątem. Agnieszka broni i przechodzi z łokciami do półgardy. Brazylijka nie siada pomiędzy rundami na krześle i czeka na koniec przerwy

Runda 2.

Low kick Agnieszki i cios po którym wstająca Maia traci równowagę a jej błędnik szaleje. Polka naciska ciosami, ale oponent skutecznie klinczuje, dociska i trafia łokciem pod siatką. Aga posyła kolano z klinczu,Jennifer odpowiada ciosami i rozerwanie. Celny middle kick na korpus Brazylijki. Obie szukają trafienia po kombinacjach z których Maia wychodzi póki co lepiej. Klincz ze strony Jennifer, która za każdym razem wysoko wiąże Polkę, wykluczając obie ręce. Runda kończy się w pozycji z której Maia szuka trafień kolanami, a Aga uderza częściowo ograniczonymi ruchowo rękami.

Runda 3.

Obie zawodniczki szybko przechodzą do działania, prawy na prawy. Najpierw trafia Jennifer, po niej odpowiada Agnieszka. Polka szuka ciosu, aby tak naprawdę zmusić Jennifer do odpowiedzi, a w międzyczasie nurkuje bo obie nogi i obala, uważając jednocześnie na próbę przetoczenia. Półgarda i pełna garda. Łokieć z góry, Maia szuka balachy ale Niedźwiedź pozostaje blisko i neutralizuje próbę. Agnieszka zostaje odepchnięta nogami i Maia korzysta z okazji, aby wstać, ale napierając, nadziewa się na mocny prosty. Brazylika uderza lewą, kontrolując prawą w podchwycie.

Runda 4.

Aga posyła ciosy w powietrze, Maia celnie kontruje i ponownie spycha Agnieszkę jak buldożer. Polka szuka formuły na rozbicie klinczu z którego Jennifer okopuje nogi i korpus. W końcu Aga obraca, ale widać iż klincz jest domeną Brazylijki, która zdołała obrócić sytuację. Świetny łokieć Agnieszki, rywalka wraca do ściskania ile sił, Polka obraca i raz jeszcze zostaje obrócona. Obijanie po obu stronach, ale Jennifer zdobywa cenną końcówkę rundy.

Runda 5.

Bardzo możliwe, że ta odsłona zadecyduje kto odjedzie z pasem. Front na kolano od Agi i low kick. Obie wdają szukają okazji do kopnięcia na korpus/głowę. Maia szuka mocnego prawego, Kuma ewidentnie jest szybsza ale nie wykorzystuje tego tak jak powinna. Maia trawiła prawym i za chwilę ponawia. Powstrzymana próba obalenia przez Brazylijkę. Polka szuka sprowadzenia, ale Jennifer tylko kąsa ją pojedynczymi ciosami. Aga klinczuje, rozbicie i dystans. Agnieszka trafia kombinacją i ponownie. napiera, szuka obalenia.

Agnieszka wydaje się sfrustrowana swoim wystąpieniem i niestety po pięciu rundach, sędziowie zadecydowali jednogłośnie 49-46 na korzyść Jennifer Maia. Po wszystkim, mistrzyni skomentowała:

Wiem, że Agnieszka będzie ciężką rywalką i dlatego mocno trenowałam do tej obrony pasa. Walka to moje życie, dlatego będę tutaj i będę czekała na sygnał do obrony pasa.

Podziel się ze znajomymi

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zawodnik32
Zawodnik32
4 lat temu

Szkoda, trzeba było iść do UFC póki była nieskazitelna. Ale z tego co czytam, walka była dobra, także nic straconego. Odbudować się i do UFC.

moon
moon
Reply to  Zawodnik32
4 lat temu

Nie ma szału wilości zawodniczek w UFC wiec popracuje i pojdzie tam walczyc.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x