Trener: Mam nadzieję, że Khabib nie popełni tego samego błędu co w walce z Johnsonem

21 Grudzień 2017
0
Trener: Mam nadzieję, że Khabib nie popełni tego samego błędu co w walce z Johnsonem
foto.: mmafighting.com

Do UFC 219 i powrotu Khabiba Nurmagedova został nieco ponad tydzień. Na powrót Dagestańczyka musieliśmy czekać trzynaście miesięcy. Mimo tego, że w swojej ostatniej walce na UFC 205 ostatecznie zdominował Michaela Johnsona, to jego stójka w pierwszych minutach walki pozostawiała wiele do życzenia. Javier Mendes, główny trener AKA gdzie trenuje Khabib, ostatnio odniósł się do tej krytyki w podcaście „Submission Radio #148”:

Jeśli obejrzycie sobie walkę Khabiba z Johnsonem, Michael Johnson istniał w walce tylko przez 2 minuty. Po dwóch minutach to już nie była jego walka, bo Khabib w końcu zaczął trzymać się gameplanu. Krzyczeliśmy do niego z całych sił, bo wszystko robił zupełnie odwrotnie niż wcześniej zaplanowaliśmy. Wszyscy pamiętają te pierwsze dwie minuty, ale chyba zapomnieli, że Khabib przez kolejne dwie rundy zniszczył Johnsona.

Po chwili dodaje:

Niech nikt się nie spodziewa, że Khabib popełni znowu ten sam błąd i będzie próbował walczyć ze stójkowiczem w stójce. Myślę, że Edson Barboza jest najlepszym strikerem w tej dywizji poza Connorem i Natem Diazem.

Na pytanie czy jest pewny, że Dagestańczyk nie popełni znowu tego samego błędu, Mendes odpowiada:

Szczerze to nie mam pojęcia czy znowu tego nie powtórzy, może będzie chciał to zrobić ! (śmiech). Ciężko powiedzieć. Naszym zadaniem jest możliwie najlepiej przygotować zawodników mentalnie i fizycznie. Jeśli nie trzymają się oni założonego planu podczas walki to trudno. Jeśli mimo wszystko udaje im się wygrać, to nie obchodzi mnie to.

Z opinii trenera jasno wynika, że kluczowe mogą być pierwsze minuty walki. O tym jak ostatecznie wypadnie „The Eagle”, przekonamy się wkrótce.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o