Khabib Nurmagomedov rozważa przejście do kategorii 170 funtów lub 145 funtów.

29 Grudzień 2017
0
Khabib Nurmagomedov rozważa przejście do kategorii 170 funtów lub 145 funtów.
foto.: ufc.com

Jednym z głównych znaków zapytania przed sobotnią galą UFC 219 jest Khabib Nurmagomedov i zrobienie przez niego wagi. Dagestańczyk spotkał się ze sporą falą krytyki kiedy nie wystąpił na gali UFC 209, a do jego imienia przylgnęła nieoficjalna ksywka „Tiramisu”. Co prawda „The Eagle” wniósł wtedy na wagę 155 i wypełnił limit, ale walka musiała zostać odwołana. Przyczyną, jak się później okazało, były problemy z wątrobą.

Wiele osób spekulowało czy następny występ Nurmagedova nie powinien być w kategorii półśredniej. Najwyraźniej sam Khabib jak najbardziej rozważa taką opcję. W podaście „JRE MMA Show 7” z udziałem Brendana Schauba możemy usłyszeć:

Daniel Cormier powiedział mi, że (Khabib) ma nowego dietetyka. Jest znacznie lżejszy niż przed walką na UFC 209. Kilka tygodni temu ważył zaledwie 179 funtów.

Joe Rogan i Brendan Schaub później dodają:

Jego plan to przejście do kategorii półśredniej. To co go teraz najbardziej interesuje to oczywiście pas kategorii lekkiej. Ale jak tylko go zdobędzie, powie wszystkim „nara” i przeniesie się do półśredniej. Pozdrawiam wszystkich, którzy będą musieli się z nim wtedy zmierzyć.

Przejście do kategorii 170 funtów wydaje się logicznym posunięciem. Natomiast Khabib przekornie rozważa również przejście do dywizji… 145 funtów. W wywiadzie przed UFC 219 stwierdził:

Czuję się świetnie. Moja waga jest perfekcyjna. Szczerze mówiąc, rozważam mój następny występ w kategorii 145 funtów. Myślimy o tym. Na razie nasz cel to Edson Barboza. Najpierw zobaczymy jak się będę czuł w piątek, a później zobaczymy. Może zdobędę pas kategorii lekkiej, a później zrobimy od razu pojedynek czempion kontra czempion z mistrzem kategorii piórkowej. Myślę, że bez problemu będę w stanie wypełnić limit 145 funtów.

Jeśli rzeczywiście Dagestańczykowi udałoby się wystąpić w piórkowej, czy może zostać pierwszą osobą z trzema pasami w różnych kategoriach? Najpierw jednak powinien skupić się na zdobyciu pierwszego, a organizatorzy na przekonaniu oryginalnego posiadacza Conora McGregora, do pierwszej obrony.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o