Leon Edwards rywalem Petera Sobotty na marcowym UFC w Londynie

07 grudzień 2017
1
Leon Edwards rywalem Petera Sobotty na marcowym UFC w Londynie

Dobre wiadomości w życiu Petera Sobotty, bo przed chwilą UFC oficjalnie ogłosiło za pośrednictwem The Sun jego angaż na marcową galę w Londynie. Rywalem zabrzańskiego fightera będzie utalentowany Leon Edwards (14-3), który w 2015 pozbawił Pawła Pawlaka kontraktu z amerykańskim pracodawcą.

Historia Petera w UFC jest długa i okupiona całą masą ciężkiej pracy. Pierwszy kontakt w 2009 okazał się zderzeniem z rzeczywistością, bo Polak tak szybko jak przyszedł, tak błyskawicznie musiał odejść półtora roku później po trzech przegranych. Długa wspinaczka po drabince, cztery lata później zagwarantowała mu powrót do oktagonu, gdzie już jako lepszy i bardziej dojrzały fighter, zwyciężył cztery z pięciu pojedynków. Ostatnio pokonał bardzo mocnego Bena Saundersa.

Edwards przyszedł do UFC mniej więcej w czasie, gdy Peter odzyskał kontrakt, ale stoczył o kilka pojedynków więcej, bo najwyraźniej był wolny od kontuzji z którymi w międzyczasie borykał się jego kolejny rywal. Leon wygrał 6 z 8 pojedynków, najczęściej przez jednogłośną decyzję, choć nie zabrakło TKO i poddania w jego wykonaniu.

Oprócz tego pojedynku, gala 17 marca będzie gościła innych Brytyjczyków, jak Paul Craig (9-2) z niepokonanym Magomedovem Ankalaevem (9-0) i Marka Godbeera (13-3) z Dmitry Poberezhetsem (24-5-1). UFC Londyn już 17 marca na O2 Arenie.

Podziel się ze znajomymi

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Łukasz "El Jot" Wojno
Łukasz "El Jot" Wojno
4 lat temu

Oby Peter wygrał, nie trawię Anglika.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x