UFC 219: Carla Esparza jednogłośnie przekonała sędziów w starciu z Cynthią Calvillo

31 grudzień 2017
0
UFC 219: Carla Esparza jednogłośnie przekonała sędziów w starciu z Cynthią Calvillo

Była mistrzyni Carla Esparza wreszcie pokazała się w mocnym stylu, niemal nie przypominając w ogóle „Ciasteczkowego Potwora” z ostatnich kilku pojedynków. Po zażartych wymianach, Carla jednogłośnie pokonała młodą, mocną i promowaną Cynthię Calvillo.

Runda 1.

Mocny start byłej mistrzyni, Calvillo potrafi jednak przyjąć cios. Esparza poprawia low kickiem, Cynthia wchodzi pod cios i obala. Dobra kontrola przez kolejne 2 minuty, które Carla potrafiła wykorzystać świetnym timingiem i próbą pójścia po balachę. Calvillo z trudem, ale uciekła z przeprostowanej ręki i weszła do pełnej bocznej. Carla ma problem z ucieczką, ale była bliska wejścia do obróconego trójkąta. Świetne przejście do dosiadu z ciosami, które Carla wykorzystała do ucieczki na którą potrzebowała przynajmniej dwa pełne obroty i to ona skończyła stojąc nad rywalką.

Runda 2.

Obie Panie zażarcie zaczęły w stójce, gdzie Carla delikatnie przejmuje prowadzenie, co skutkuje próbą obalenia ze strony Calvillo. „Cookie Monster” co rusz trafia mocnym ciosem i coraz lepiej broni obaleń, a wręcz sama przejmuje i tę płaszczyznę, bo przewróciła dwa razy, choć Cynthia szybko wracała na nogi.

Runda 3.

Sporo uderzeń, Cynthia klinczuje i rozerwanie. Esparza posyła kombinację ręka noga i przyciska dobrą zmyłką na udo i głowę. Carla wpadła celnie ciosami. Low kick Carli i prawy prosty, który dosięgnął celu. Calvillo szuka obalenia, ale musi bronić gilotyny, po której otrzymała sierp na rozerwanie. Była mistrzyni goni jeszcze niepokonaną Cynthię. Carla zdołała obalić na krótki moment. Mordercza seria Carli Esparzy, która co rusz trafiała celnie wytrącając rywalkę z rytmu. Czy ostatnia akcja przesądziła o losach pojedynku?

Sędziowie i statystyki jasno wskazały 29-28 x 3 na jednogłośną wygraną Carli Esparzy, która skomentowała:

Jestem pozytywnie wstrząśnięta, byłam tak mocno gotowa bo wiedziałam, że zmierzę się z mocną rywalką. Bardzo mocno pracowałam nad zapasami i ucieczkami, dodałam niskie kopnięcia do arsenału.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x