UFC 219: Michał Oleksiejczuk jednogłośnie pokonał Khalila Rountree w debiucie za oceanem

31 grudzień 2017
2
UFC 219: Michał Oleksiejczuk jednogłośnie pokonał Khalila Rountree w debiucie za oceanem

Najbardziej wyczekiwany przez polskich fanów debiut końcówki roku jest już faktem. W swoim pierwszym pojedynku UFC 219, Michał Oleksiejczuk nie tylko przetrwał pewnie trzy rundy, ale kontrolował większa część starcia z Khalilem Rountree i zdobył jednogłośne zwycięstwo.

Runda 1.

Rountree rozpoczął low kickiem, Michał kontruje lewą i wchodzi celnie pod ciosem Amerykanina. Kopnięcia wydają się póki kluczem dla Khalila, który chce spowolnić Polaka. Oleksiejczuk rozcięty pod okiem, wchodzi za jedną nogę i obala kontrującego Rountree, który za wszelką cenę szuka duszenia gilotyną. Michał ucieka ale nie ma łatwo, wdają się w wymiany. Rountree posyła bomby i już wydaje się wypompowany, co przypomina dotychczasowe walki Oleksiejczuka w FEN, który musi tylko przetrwać burzę. Tak jest, Michał przechodzi ataki i defensywę Rountree, który zaczyna się cofać. Michał trafia podbródkowym i napiera. Khalil ma coraz ciężej ale wciąż jest niebezpieczny. Kolano na korpus zmęczonego Amerykanina. Lewy na koniec rundy od Michała.

Runda 2.

Khalil wykorzystuje odzyskane siły, ale tego trzeba było się spodziewać. Michał znowu przejmuje środek i ściga Khalila. Mięśnie Rountree wołają o tlen. Kopnięcie na korpus w wykonaniu Polaka. Lord nie daje mu oddechu i ponownie uderz na ciało. Amerykanin ma coraz mniej sił, ale trzeba uważać. Kolano na korpus i podbródkowy od Michała. Narożnik krzyczy „chowaj brodę”, Lord poprawia na brodę, podbródkowe działają i low kick. Rountree też krwawi, a Michał z kolei przestał. Cutman zrobił dobrą pracę. Podbródkowy, Rountree szuka kontry ale wpada na prosty. Polak jest szybszy sierpem niż prosty Khalila, który szuka klinczu tajskiego. Rozerwanie i middle kick, podbródkowy i kolano Oleksiejczuka.

Runda 3.

Rountree już nie zaczyna tak mocno, czeka na kontrę. Ostre ataki, które zaraz znowu go spompują. Michał bez problemu obalił za jedną nogę i wchodzi w gardę. Cios łokciem i pięścią od Michała. Polak prawie przeszedł gardę, ale przytrzymał go na ziemi i nadal uderza z gardy. Khalil zmęczony, Michał co rusz poprawia uderzeniem z góry i przechodzi do bocznej. Komentatorzy chwalą Michała za mocny debiut przeciwko mocnemu przeciwnikowi. Rountree wchodzi do żółwia i prawie wpada w duszenie, więc oddaje pozycję i znowu boczna. Michał cały czas kontroluje próby ucieczki. Joe Rogan sugeruje Michałowi wagę średnią, ale jednocześnie chwali za cardio i technikę.Ciosy z góry Michała i pewne runda.

Polak pomaga pięknym gestem wstać rywalowi, a sędziowie w międzyczasie punktują 30-27 x 3 dla Michała Oleksiejczuka. Świetny debiut „Lorda”!

Po wszystkim, na Fan Page’u Michała Oleksiejczuka pojawiły się pierwsze słowa szczęścia:

Kochani udało się 🙂 Dziękuję, że byliście ze mną. Czułem to od pierwszej do ostatniej sekundy walki! Szczęśliwego nowego Roku dla Wszystkich którzy we mnie wierzyli. Jesteście świetni! Polska górą!:-)

Podziel się ze znajomymi

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
moon
moon
4 lat temu

Super. Nie „Kochani udało sie” tylko „Kochani wykonałem plan i jedziemy dalej”????

W. Mrozowski
W. Mrozowski
Reply to  moon
4 lat temu

Moon nocny marek.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x