UFC 219: Neil Magny jednogłośnie lepszy od Carlosa Condita

31 grudzień 2017
0
UFC 219: Neil Magny jednogłośnie lepszy od Carlosa Condita

Ponad roczna przerwa Carlosa Condita, na pewno nie przyczyniła się na korzyść jego dzisiejszej dyspozycji podczas starcia z Neilem Magny na UFC 219, który okazał się jednogłośnym zwycięzcą tego starcia. Oto jak przebiegał pojedynek w oktagonie w Las Vegas.

Runda 1.

Magny zgodnie z przewidywaniem obalił Condita, który dość sprawnie wrócił na nogi, obraca rywala do klatki i rozbija klincz. Amerykanin wykorzystuje low kicki wzorem poprzedników i napiera latającym kolanem, po którym Magny próbuje obalić za jedną nogę. Obrotówka na korpus pod sam koniec rundy i poprawka kombinacją bokserską od Carlosa.

Runda 2.

Sporo wymian po obu stronach, po których Condit spada na plecy, skąd próbuje poddania na nogę, a przez moment pracuje nad przetoczeniem. „Urodzony morderca” wstaje i napiera w atakach, wyraźnie rozkręcony w miarę jak upływa czas. Magny obalił jak na początku rundy, Carlos wstał ale znowu pada rzucony o matę. Próba kontry, Neil ucieka i po raz kolejny nie jest w stanie wykorzystać zdobytej pozycji.

Runda 3.

Neil otworzył się na ataki w stójce, ale Carlos mimo iż nie wygląda jak za starych czasów, potrafi zadać niebezpieczne kombinacje. Magny punktuje a to w stójce, a to w klinczu, czy wcześniej w parterze. Carlos próbuje zagonić rywala pod siatkę, sporo jego ciosów trafia w powietrze. Klincz Carlosa, ale Neil obala, skąd Condit szuka obalenia i otwiera drogę do ucieczki. Próba ostatniego ataku i koniec walki.

Sędziowie zadecydowali jednogłośne 30-27, 30-27 i 29-28 na korzyść Neila Magny, który po wszystkim skomentował z radością:

To niesamowity moment, dziękuję wszystkim za przyjście a trenerom za przygotowania. Wiedziałem, że zapasy będą tu najważniejsze i do tego dążyłem na początku. Czuję, że mogę zmierzyć się z kimś z TOP 5, a 2018 rok będzie mój.

Podziel się ze znajomymi

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x