UFC on FOX 26: Rafael dos Anjos jednogłośnie rozbił Lawlera i rzucił propozycję walki z mistrzem

17 grudzień 2017
1
UFC on FOX 26: Rafael dos Anjos jednogłośnie rozbił Lawlera i rzucił propozycję walki z mistrzem

Zgodnie z oczekiwaniami fanów od walki wieczoru w Winnepeg, ta dostarczyła fajerwerków wszelkiego rodzaju na przestrzeni pięciu rund, po których sędziowie jednogłośnie wskazali Rafaela dos Anjosa lepszym od Robbiego Lawlera. Po wszystkim, RDA rzucił wyzwanie mistrzowi kategorii.

Runda 1.

RDA zaczął celnym low kickiem i na tułów. Półdystans i nieco zaiskrzyło pomiędzy obojgiem, gdzie Lawler trafił celnym sierpem. low kick od Brazylijczyka. Świetny low kick na łydkę Robbiego, który traci balans. Amerykanin wchodzi ciosami, przyciska do klatki, ale dos Anjos obraca i okopuje kolanami. rozerwanie i kopnięcie na łydkę i korpus Lawlera. Poprawka, Robbie dociska, RDA obraca i kopie z klinczu, próba obalenia ale to jeszcze nie ten czas. Klincz zapaśniczy RDA, Amerykanin obraca ale nie ma pomysłu bo to Rafael okopuje kolanami. Rozerwanie, Robbie trafia dwa sierpy które ześlizgują się z twarzy Brazylijczyka.

Runda 2.

Robbie zamyka RDA pod siatkę i atakuje sierpami. Dos Anjos przetrwał, niewzruszony odgryzł się atakiem.Low kick i middle kick od Brazylijczyka. Świetne proste Rafaela. Sierp i hak na korpus Lawlera, który delikatnie się się zachwiał. RDA przycisnął niebywałą serią pod siatką i Robbie nie wie który odcinek ciała bronić. Jak on to przetrwał? Low kick na łydkę Amerykanina. Robbie znowu zamyka rywala pod siatką, ale po kilku sierpach Rafael skraca dystans, klinczuje i ko-la-na.

Runda 3.

Ciekawa akcja w stylu Andersona Silvy z łokciem z dołu. Klincz, Lawler rozbija korpus ciosami ale RDA obraca i obalił za 2 nogi. Próba stabilizacji co nie jest łatwym zdaniem. Lawler wstał i obraca, klincz, kolana od RDA, który aktywnie szuka opcji. Kolano od Robbiego. Liczba ciosów już dawno przekroczyła setkę z każdej strony. Rafael chyba trafił, bo Robbie cofnął się i przewrócił. Dos Anjos doskoczył w półgardę. Ciosy, łokcie, kontrola od Brazylijczyka.

Runda 4.

Robbie zapowiedział, że idzie do przodu i poszedł. RDA uchylił się pod zamaszystym sierpem. Póki co wszystkie statystyki przemawiają za Brazylijczykiem. Teraz Lawler się cofa i RDA spycha na siatkę. Kombinacje i kolana Rafaela. Robbie zrywa i odpowiada dwoma celnymi ciosami. Dos Anjos szuka podbródkowego i low kicka. Brazylijczyk przyciska oponenta krótkimi łokciami. High kick, low kick. Robbie rzuca ciosami w powietrze. Rafael doskakuje latającym kolanem.

Runda 5.

Ewidentna kontuzja nogi Lawlera, który chwieje się bez ciosów RDA. Stoi w miejscu pod siatką i nie ma mobilności. Dos Anjos posadził Lawlera po obaleniu, który klinczuje ile sił, zyskując na czasie. Herb Dean rozdziela akcję. Brazylijczyk szuka obalenia wiedząc, że swoje zrobił. Klincz, łokieć i kolana. Robbie nie może wyjść spod siatki nawet gdy ma okazję. Próba obalenia i krótki łokieć od RDA. Amerykanin jeszcze odpowiada końcówką energii. Nie może ruszać nogą zakroczną. Latające kolano, które doszło celu. Obaj pracują z klinczu, kolana od RDA, łokcie.

Sędziowie nie mają absolutnie wątpliwości, wskazując 50-45 na Rafaela dos Anjosa, który od razu powiedział:

Jestem szczęśliwy, jestem w tej grze od tak dawna i to była dla mnie przyjemność walczyć z kimś takim jak Robbie. Byłem pewny swojej kondychi i wiedziałem, że on ma twardą szczękę, więc musiałem sporo popracować nad jego korpusem. W mojej opinii właśnie pokonałem najtwardszego zawodnika w tej dywizji i zrobiłem wystarczająco, żeby walczyć o pas.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zawodnik32
Zawodnik32
3 lat temu

Tylko głupi twierdzili, że Lawler to wygra. Brawo RDA.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x