Bartosz Fabiński odwiesił kontrakt UFC. Powrót do oktagonu najwcześniej w drugim półroczu

08 Styczeń 2018
Bartosz Fabiński odwiesił kontrakt UFC. Powrót do oktagonu najwcześniej w drugim półroczu
foto.: ufc.com

Kolejne dobre wieści z obozu Bartosza Fabińskiego (13-2), który poszedł za ciosem i nie tylko wznowił z Nowym Rokiem treningi po uregulowaniu prywatno-zdrowotnych aspektów swojego życia, ale teraz również przygotowuje się do powrotu do amerykańskiego oktagonu. W rozmowie z naszym portalem, zapowiedział

Odwiesiłem swój kontrakt. Skontaktowałem się z UFC, wyraziłem gotowość i nadal mam jeszcze dwie walki na umowie.

Od czasów zaostrzenia przepisów antydopingowych USADA, wszyscy „zawieszeni” czy „emerytowani” zawodnicy, nie są już dalej testowani na obecność środków dopingowych. To oczywiście rodzi konsekwencje w przypadku powrotu do czynnych startów i ma również wpływ na to kiedy zobaczymy „Rzeźnika” ponownie:

Zawalczę jeszcze w tym roku, ale nie wcześniej niż za pół. To wynika z przepisów antydopingowych, bo muszę być teraz pod półrocznym okresem testów, zanim dopuszczą mnie do startów.

Bartosz ma dwie wygrane w UFC, bez porażki. Najpierw z Garrethem McLellanem w kategorii średniej, a później z Hectorem Urbiną w półśredniej. Ogółem, pozostaje niepokonany od sześciu pojedynków. W której dywizji będzie kontynuował starty?

W 77 kilogramów. Ważę teraz mniej niż kiedyś i byłoby bez sensu walczyć dalej w 84 kg.

Komentarze

  • pool1892

    Dluga przerwa i dyspozycja bedzie zagadka nawet dla niego samego ale wierze ze bedzie nadal wygrywal a pierwsza walka po powrocie pozwoli mu wrocic na odpowiednie tory