Cris Cyborg zaakceptowała walkę z Amandą Nunes na lipcowym UFC 226 w Las Vegas

autor:
23 Styczeń 2018
Cris Cyborg zaakceptowała walkę z Amandą Nunes na lipcowym UFC 226 w Las Vegas
foto.: mmajunkie.com/bestfreetrial.com

Temat Super Fightu dwóch dominujących mistrzyń UFC przewijał się już kilkukrotnie, ale dopiero teraz sprawa nabrała nowych kolorów, kiedy to mistrzyni kategorii piórkowej – Cris Cyborg (19-1-0/1NC) opublikowała wpisy rzekomej akceptacji pojedynku z mistrzynią kategorii koguciej – Amandą Nunes (15-4-0) na numerowanej gali UFC 226, która odbędzie się 7 lipca w Las Vegas. Sprawa aktualnie jest w rękach menedżera piórkowej mistrzyni, który ”dopina” formalności. Kolejny ruch należy teraz do Lwicy.

”To jest pojedynek do zrobienia i który zrobię” – mówił Dane White na początku tego miesiąca. Niewątpliwie zarówno fani, eksperci, jak i sam prezydent UFC są niezwykle ciekawi jak potoczyłaby się walka pomiędzy dwoma specjalizującymi się w wymianach stójkowych Brazylijek, które z walki na walkę udowadniają, że cały czas się rozwijają i nie zamierzają nikomu narzucić swoich zasad w oktagonie.

Pani Cyborg dzierży teraz imponujące dziewięć wygranych walk z rzędu, w tym już cztery pod banderą UFC. Pas zdobyła podczas UFC 214, demolując Tonyę Evinger w trzeciej rundzie, a ostatnim jej skalpem jest była mistrzyni kategorii koguciej – Holly Holm, którą obecna czempionka pewnie wypunktowała po pięciu rundach. Nunes ma sześć viktorii pod rząd, w tym dwukrotnie pokonując między innymi bardzo mocną Valentinę Shevchenko, byłą dominatorkę – Rondę Rousey czy Mishę Tate, której wydarła pas już w pierwszej odsłonie.

Pamiętajmy, że jeszcze kilka dni temu Cyborg groziła zmianą organizacji na konkurencyjnego Bellatora. Czyżby głośny i kasowy Super Fight ostudził niezadowoloną ze współpracy z UFC Brazylijkę? Wygląda na to, że tak!

I have agreed to fight Amanda Nunes Leoa July 7th in Las Vegas as part of #UFC226 and #InternationalFightWeek. I am now…

Opublikowany przez Cristiane "Cyborg" Santos na 22 stycznia 2018

Czy jesteście gotowi na czołowe zderzenie najmocniejszych zawodniczek MMA? W której z nich upatrywalibyście faworytki?

Komentarze

 • W. Mrozowski

  Szykuje się mocny test dla obu Pań, dla każdej pod nieco innym względem.

 • Zawodnik32

  Ta walka mnie jara jak mało który pojedynek kobiet. Ciężko wytypować jak to się może skończyć, ale stawiam na #teamCyborg. To jest jednak jej czas.

  • Primo

   Tu sie z Toba zgodze i tez jestem za Cris 🙂 Wielka Ronda unikala jej jak ognia za czasow swojej swietnosci a ufc na sile nie widzialo w niej potencjalu.O ile sie nie myle to w tamtym okresie Cris byla mistrzynia Invicty i glosno wtedy kibice domagali sie ich starcia .Cris skarzyla sie wtedy na to , ze nie chca jej dac tej walki (podobna sytuacja troche do dzisiejszej telenoweli z Conorem) Kto ogladal kiedykolwiek wywiady z nia czy chociazby ostatnie embedded wie , ze jest normalna i wydaje sie byc w porzadku.