Derrick Lewis potraktuje Marcina Tyburę jak przepustkę do walki o pas

30 Styczeń 2018
0
Derrick Lewis potraktuje Marcina Tyburę jak przepustkę do walki o pas

Już tylko niecałe trzy tygodnie do mocno oczekiwanego pojedynku Marcina Tybury z niebezpiecznym Derrickiem Lewisem. W undergroundowym podcaście Ballin & Callin, „Czarna Bestia” wyznał, iż mimo ostatniej porażki z Markiem Huntem przez TKO, jego akcje wciąż stoją mocno w kontekście mistrzowskiego pasa:

To dla mnie duża szansa, dywizja wciąż stoi przede mną szeroko otwarta. Wierzę, że cały czas jestem kilka walk a może nawet jedną walkę od pojedynku o tytuł. Wystarczy jedna imponująca wygrana z tym gościem. Potem ewentualnie jeszcze jedno starcie i o pas.

To dobra wiadomość dla Polaka, który najwyraźniej również liczy się w drabince do tytułu. Gdy temat zszedł na pytanie o Marcina, Lewis nie wydawał się jakoś specjalnie pod wrażeniem umiejętności kolejnego rywala:

Miałem z nim walczyć na Filipinach jakiś czas temu, ale odwołali galę i od tego czasu obserwowałem go bardzo uważnie. Zwłaszcza odkąd trenuje u Grega Jacksona i zmienił nieco swoją grę. Teraz robi sporo tak zwanych kopnięć „oblique kick” na kolano. To jedyne co zauważyłem u niego z nowości jakie wprowadził.

Ostatnia przegrana kosztowała go nieco dowcipów na temat jego kondycji, choć Derrick wyjaśniał wcześniej, że przyczyną jego słabszej dyspozycji była odnawiająca się kontuzja pleców:

Powiedziałbym, że teraz moje plecy są w 95% w porządku, może 94%. Codziennie przechodzę rehabilitację. Ja robię cardio i mam go sporo, po prostu go nie pokazuję. Tylko wyglądam na wolnego, gdy poruszam się płasko na stopach tylko po to, by w odpowiednim momencie przyśpieszyć.

Gala UFC Fight Night 128 już 18 lutego w Austin. Dla obojga jest to ważny pojedynek, który może podyktować ich dalsze losy w wadze ciężkiej.

Podziel się ze znajomymi
  • 10
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o