Justin Gaethje vs Dustin Poirier w przygotowaniu kolejną numerowaną galę

autor:
18 Styczeń 2018
Justin Gaethje vs Dustin Poirier w przygotowaniu kolejną numerowaną galę
foto.: ufc.com/reviewjournal.com

Na jedną z bliżej nieokreślonych, numerowanych gal UFC, planowany jest elektryzujący pojedynek w kategorii lekkiej pomiędzy ogromnym prospektem w postaci młodego Justina Gaethje (18-1-0) z weteranem światowego giganta, Dustinem Poirierem (20-5-0/1NC). Spekuluje się, że prawdopodobnie zawalczą oni na gali z numerem 222 lub 223.

Gaethje po przebojowej karierze zapoczątkowanej w 2011 roku nie miał sobie równych i zmiatał każdego postawionego przed nim przeciwnika. Highlight preferuje agresywny styl walki, w którym idzie na ostre wymiany, co owocuje także sporą inkasacją ciosów, jednak taka specyfika walk, doprowadziła go do zdobycia pasa WSOF w 2014 roku i dzierżenia go z nieskazitelnym rekordem. W ubiegłym roku, Amerykanin zadebiutował w UFC, gdzie znokautował Michaela Johnsona w drugiej rundzie. W kolejnym pojedynku zanotował pierwszą porażkę w karierze – zostając po dramatycznej walce – znokautowany kolanem przez Eddiego Alvareza w trzeciej odsłonie.

Poirier również nie grzeszy wolą walki wygrywając większość pojedynków przez nokauty. Diament również miał okazję mierzyć się z Alvarezem i po bardzo zaciętej walcem, okrzyknięto ją nierozstrzygniętą poprzez nielegalne kolana byłego mistrza. W najświeższej walce, po zażartej bitce, Dustin rozbił Anthony’ego Pettisa i zmusił do go poddania niespotykanym trójkątem, najprawdopodobniej uszkadzając mu żebra.

Komentarze

  • oshee

    Klocowaty, Idący z ryjem do przodu Gathje zostanie zmasakrowany. Chociaż nie ukrywam że lubię gościa i fajnie sie go ogląda.

    • Zawodnik32

      Mi się też wydaje, że Justin zostanie w UFC sprowadzony na ziemie i zaliczy kilka nokautów.