USADA: Michał Oleksiejczuk mógł złamać politykę antydopingową UFC

26 Styczeń 2018
USADA: Michał Oleksiejczuk mógł złamać politykę antydopingową UFC

Zaskakujące wieści, jeżeli nie podwójnie zaskakujące, wyszły z oficjalnej strony UFC, które powiadomiło o potencjalnym złamaniu zapisów polityki antydopingowej przez Michała Oleksiejczuka. Reprezentant Lubelszczyzny, pod koniec roku zadebiutował zwycięstwem z Khalilem Rountree.

Jak czytamy na oficjalnej stronie organizacji, Michał miał wynik pozytywny w badaniu „In-Competition”, czyli w okresie tuż przed po i zaraz po walce. USADA, która pobierała próbkę, przekaże teraz wszystkie potrzebne informacje do Komisji Sportowej Stanu Las Vegas, która poprowadzi dalej sprawę Oleksiejczuka.

Do tej pory warto wstrzymać się z osądami, gdyż regulamin USADA jest niezwykle restrykcyjny i znane są przypadki, gdzie ogólnodostępny środek, potrafią przekroczyć wyznaczone normy i tym samym złamać zapisy regulaminu o dopingu.

Jest to drugi jak dotychczas przypadek w historii polskiego MMA, choć w tym przypadku musimy poczekać na rozwój sytuacji, aby otrzymać rzetelną ocenę i poznać potencjalne konsekwencje dla polskiego fightera. W październiku 2014, Piotr Hallmann również miał problem, choć z Komisją Brazylijską, względem której bywały w przeszłości spore zastrzeżenia. „Płetwal” nigdy nie przyznał się do zarzutów.

Komentarze

 • Bolo78
  • Primo

   Az sobie dzisiaj wieczorem odpale obie czesci 😀

 • moon

  Jeśli okaże sie ze to prawda to bedzie dramat.

  • Dariusz

   Myslisz ze USADA publikuje ta informacje nie majac zadnych podstaw ? Na 100% zazyl niedozwolona substancje i niebawem okaze sie co to bylo. Moim zdaniem jego swietna kondycja budzi ogromne podejrzenie ale mam nadzieje ze sie myle i zrobil cos nieumyslnie

 • Zawodnik32

  Ciekawe co się okaże. Jak zawieszenie to klapa…

 • rafciu27

  Otrivin wjechał na pełnej

 • vamos

  Polacy nie koksujo

>><<
ZamknijX