Mistrz Robert Whittaker z poważną infekcją gronkowcem. Data powrotu nieznana

22 Styczeń 2018
0
Mistrz Robert Whittaker z poważną infekcją gronkowcem. Data powrotu nieznana
foto.: vice sports

Dobra wiadomość jest taka, że kolejna numerowana UFC 221 jest już praktycznie wyprzedana. Zła przyszła półtora tygodnia temu, gdy oficjalnie wyszło info o zmianie w walce wieczoru, na której ucierpiał obecny mistrz Robert Whittaker. W rozmowie z kanadyjskim TSN, Dana White wyjawił, iż Australijczyk jest w poważnym stanie:

Robbert ma infekcję gronkowcem w jego żołądku i z tego co rozumiem, nie było to leczone właściwie, dlatego infekcja zaczęła zjadać częściowo jego organy wewnętrzne. Whittaker jest w poważnym stanie i zajmie mu chwilę zanim wróci. Miejmy nadzieję, że pójdzie szybko ale to jest coś co potrafi być zagrozić życiu, jeżeli nie zająć się tym właściwie.

Jeszcze na dobre nie wyleczył kontuzji kolana, przez którą Robert nie mógł walczyć pod koniec roku, a już musi się zająć kolejnym problemem zdrowotnym. W zastępstwie, organizacja powołała Yoela Romero, który zmierzy się z Lukem Rockholdem o tymczasowy pas wagi średniej.

Jak pokazuje historia tymczasowych pasów, ich geneza powstania nie jest takim złym pomysłem, bo wspomniany Robert Whittaker awansował niedawno do miana prawowitego mistrza po tym, jak Georges St. Pierre zwakował swój tytuł kilka dni po tym jak przejął go z bioder Michaela Bispinga.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o