Paweł Jóźwiak: „Planujemy 8-osobowy turniej wagi średniej.”

22 Styczeń 2018
Paweł Jóźwiak: „Planujemy 8-osobowy turniej wagi średniej.”
foto.: fen-mma.com

Ostatni MMAnews Live #48 miał swoją małą przerwę między poszczególnymi gośćmi, ale jakże owocną, gdy nieplanowany udział Pawła Jóźwiaka przyniósł bardzo ciekawą informację:

Myślę nad tym intensywnie i prawdopodobnie lada dzień to ogłosimy, jeżeli wszystko dopnę, ponieważ jest dużo zestawień na FEN 20 w kategorii 84 kilogramy. Jest Krzysztof Kułak w jednym zestawieniu, jest Naruszczka z Leśko, jest Grzebyk z jeszcze nieznanym rywalem, a więc mamy trzy zestawienia. Jakby dołożyć jeszcze czwarte, które się odbędzie załóżmy na kolejnej gali, to możemy zrobić turniej 8-osobowy w kategorii średniej. Turniej na zasadzie, że zawodnicy walczą na gali tylko raz. Nie dość, że rywalizują ze sobą to jeszcze rywalizują w drabince. Dla zwycięzcy byłaby specjalna nagroda i intensywnie na tym pracuję. Jeżeli znajdzie się sponsor na tę nagrodę, to będziemy mieli pierwszy, historyczny turniej FEN-u i myślę, że to jeszcze doda smaczku całej rywalizacji i uatrakcyjni nasze gale.

Daleko nie trzeba szukać sprawdzonej formuły turniejowej, bo w zeszłą sobotę rozpoczęło się głośne Grand Prix wagi ciężkiej w amerykańskim Bellatorze. Turnieje były również organizowane i u nas w kraju, choć dawno nikt z polskich promotorów nie sięgnął po takie rozwiązanie.

Komentarze

  • boohmacher

    Dobrze sie oglada turnieje i mam wrazenie ze sa wieksze emocje w walce a do tego zawodnicy maja dodatkowa motywacje. Kat 84 w FEN wyglada teraz bardzo ciekawie, takze moim zdaniem to jest super pomysl. Jako czwarta pare mogliby zestawiac ze soba np. Brandysa z Rychlikiem albo Hadasia z kims nowym jakby mial ochote jeszcze wrocic do Fenu.

  • Mariusz G. Jaskot

    jeszcze Trybson na tej samej gali walczy w 84 😀

  • Primo

    Pamietam jak w nocy na polsat sport x lat temu ogladalem pierwsze turnieje ksw , gdzie judoka walczyl przeciwko bokserowi . Fajnie te czasy wspominam , bo tam nie bylo polityki tylko czysta konfrotnacja sztuk walk 😉