Pudzianowski nieplanowany na KSW 42. Bedorf nie określił gotowości do walki z Pudzianem

autor:
16 Styczeń 2018
5
Pudzianowski nieplanowany na KSW 42. Bedorf nie określił gotowości do walki z Pudzianem
foto.: fakt.pl

Wychodzi na to, że domysły i spekulacje fanów na temat pojedynku Mariusza Pudzianowskiego (12-5-0/1NC) z Karolem Bedorfem (14-3-0) podczas gali KSW 43, muszą odejść w otchłań niebytu. Po wyrażeniu gotowości przez Pudziana na skrzyżowanie rękawic z byłym mistrzem, Maciej Kawulski wyraził swoje zdanie na ten temat w programie klatka po klatce:

Mariusza nie planowaliśmy w ogólne na galę marcową. Mariusz powróci do klatki w pierwszej połowie roku, ale zdecydowanie pod koniec tej połowy.

Współwłaściciel federacji KSW odniósł się również do pytania o gotowość Pudzianowskiego na wyzwanie w postaci Karola Bedorfa:

Ja uważam, że Polska scena MMA jest gotowa już na to wyzwanie, a Mariusz musiał tylko przekonać się sam w głowie, że to jest ten moment i cieszę się, że ”To drzewo dojrzało”

Warto zauważyć, że Maciej Kawulski jednoznacznie wyklucza starcie Pudzian-Bedorf na kolejnej gali z numerem 43, ponieważ jest zbyt duże ryzyko wystawienia Karola galę po gali, w szczególności, iż kategoria ciężka rządzi się swoimi prawami, gdzie o kontuzję nietrudno. Ponadto według włodarza, Bedorf nie określił się jeszcze co do przyjęcia pojedynku:

Sytuacja jest nieco patowa, bo wprowadziliśmy Karola Bedorfa na kartę walk gali marcowej, a jeśli miałoby dojść do tej walki (red. z Pudzianowskim) to po pierwsze musielibyśmy ją zrobić później, po drugie nie wyobrażam sobie, że zawodnik tak kontuzyjnej kategorii wagowej jak waga ciężka, bije się galę po gali w odstępie 3 miesiące, w związku z czym  jest to trochę taki szachowy pat, jeśli Karol w ogóle będzie zainteresowany tą walką, bo jeszcze się nie określił.

Tak głośny pojedynek trudno byłoby odpuścić, dlatego właściciele głowią się jak do niego doprowadzić, a jak wiadomo czasu nie jest zbyt wiele, ponieważ z każdą walką Mariusz przybliża się do końca sportowej kariery:

Strasznie bym chciał, żeby do tej walki doszło i boje się, że jeżeli pozwolimy Karolowi walczyć w marcu i przełożymy potencjał tej walki na przyszłość i pozostawimy ją w rękach ewentualnego złamanego palca czy choćby wybitego, który w krótkim czasie nie jest w stanie się zagoić do kolejnego starcia, to być może odłożenie tej walki na później sprawi, że już jej nigdy nie zobaczymy, a to jest coś co wszyscy chcieliby zobaczyć.

W całej układance nie zgadza się jeden fakt, mianowicie stwierdzenie Macieja Kawulskiego o niewyrażeniu gotowości Bedorfa do walki.  Szczecinianin w wywiadzie dla przeglądu sportowego, wyraził gotowość na pojedynek z Pudzianem nawet na marcowym evencie:

Ja ze swojej strony zdecydowałem, że jestem gotowy na walkę na marzec. Teraz piłeczka niech zostanie odbita.

Bez wątpienia, cała sytuacja na pewno jest ciężka do rozegrania, ze względu na zaplanowane już pojedynki obu zawodników. Jak potoczą się losy wyczekiwanego starcia, dowiemy się zapewne po przebiegu walki Bedorfa na KSW 42 i Pudzianowskiego na KSW 43.

Podziel się ze znajomymi
  • 115
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
vamos
vamos
3 lat temu

znowu Kawulski coś mota żeby nie było wiadomo co bedzie i ogłosić sensacje

moon
moon
3 lat temu

Śmiać mi sie chce jak Kawulski dobiera słowa do prostych przekazów próbując pokazać słuchaczom jaki to on jest inteligent???? „Mariusz powróci do klatki w pierwszej połowie tego roku, ale zdecydowanie pod koniec tej połowy”????
Niedługo wierszem zacznie zapowiadać wydarzenia. Trochę mi to jełopem podjeżdża próbującym z siebie zrobić szlachcica????

Lamikoboy
Lamikoboy
3 lat temu

Karol powiedział w wywiadzie, że zawalczyłby na 42 i 43, jednak nie chcą się na to zgodzić właściciele.

Zawodnik32
Zawodnik32
3 lat temu

Jeżeli Bedorfa usuną z rozpiski KSW 42 to będzie fhooj nieczyste zagranie w stronę fanów. Można kogoś dodać do karty, a nie go z niej zrzucać.

pool1892
pool1892
3 lat temu

Coz wszystko w rekach Bedorfa, ktory odpuszczajac 42 ze slabszym rywalem moze wskoczyc na walke wieczoru 43 za wieksze pieniadze. Teraz pytanie co wybierze

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x