Rafał Lewoń chce walczyć z Dawidem Zawadą: „Uważam, że jestem lepszym zawodnikiem.”

04 Styczeń 2018
Rafał Lewoń chce walczyć z Dawidem Zawadą: „Uważam, że jestem lepszym zawodnikiem.”
foto.: acb/gmc

Chwilę po zaskakującym wyniku grudniowej walki na GMC 13, który zdaniem samego zawodnika i kilku niezależnych obserwatorów z którymi rozmawialiśmy, był na korzyść polskiego fightera, Rafał Lewoń (14-7) przegrupował siły i idzie już w zupełnie innym kierunku. W wiadomości przesłanej do redakcji MMAnews wziął sprawy w swoje ręce.

Wyzywam Dawida Zawadę na pojedynek. Uważam, że jestem od niego dużo lepszym zawodnikiem. Od dawna już myślałem o tej walce i nawet chciałem do niej doprowadzić. Inaczej niż oficjalnie wyzwać go na pojedynek nie da się tego jednak zrobić. Co on ma do zaoferowania? Myślę, że z tak ciężkim zawodnikiem jak ja, nie miał jeszcze do czynienia, bo niestety KSW tego nie zaoferuje a jedynie ustawki.

„Kaszana” zakończył poprzedni rok bilansem 1-2, gdzie uległ m. in. obecnemu mistrzowi Roberto Soldicowi. Na swoim koncie ma kilka ciekawych nazwisk, jak zwycięstwo z mistrzem GMC Kerimem Engizkiem, czy mocne zwycięstwo z Michałem Golasińskim. Czy i gdzie doszłoby do takiego starcia? Czas pokaże, bo Dawid Zawada ma poważne zapędy na światowy numer 1 i plany te konsekwentnie realizuje.

Komentarze

  • boohmacher

    Fajnie ze ma gosc ambicje ale Zawada wygrywa swoje walki a on nie, takze pojedynek w sferze marzen.

  • Marcin Pióro

    Może i zawalczą, ale raczej nie na KSW. Twierdzenie, że KSW robi ustawki to nie jest najlepszy sposób na zdobycie kontraktu na tą walkę.