Rafał Lewon vs David Kozma na marcowym Oktagon MMA 5 w czeskiej Ostrawie

25 Styczeń 2018
Rafał Lewon vs David Kozma na marcowym Oktagon MMA 5 w czeskiej Ostrawie

Po leniwym początku roku, powoli wypełnia się fighterski kalendarz na pierwszy kwartał. Nie czekając na rozwój wydarzeń po niesprawiedliwym – zdaniem obserwatorów i samego Rafała Lewona (14-7) – wyniku grudniowego pojedynku w Niemczech, „Kaszana” przystępuje do realizacji planów na 2018. Jego kolejnym rywalem będzie David Kozma (19-10), a miejscem wydarzeń gala Oktagon MMA 5 w czeskiej Ostrawie.

Od momentu zawodowych startów w 2011, „Kaszana” pozostaje bardzo aktywnym fighterem, który toczy kilka pojedynków rocznie. Ubiegły rok miał szansę zamknąć dodatnim bilansem, niestety sędziowie GMC 13 zdecydowali inaczej. Zapaśnik z Białogardu zmierzy się tym razem z zawodnikiem, który tak jak on jest bardzo aktywny jeżeli choćby o liczbę występów i ma świetny ciąg zwycięstw, przerwany dopiero w grudniu. Zwycięstwo z Kozmą, może okazać się cennym skalpem dla Rafała, ale najwyraźniej łatwo nie będzie, bo w rozmowie z czeskim fightclubnews.cz, David zapowiedział:

Polscy zawodnicy są dobrzy. Rafał na pewno będzie niebezpiecznym przeciwnikiem, ale jak go obserwowałem, to jest zagrożeniem wyłącznie we wczesnej fazie pojedynku. On wykorzystuje sporo energii, więc mogę dominować w późniejszej fazie walki.

Gala Oktagon MMA 5 już 17 marca w Ostrawie.

Niebawem poznamy nazwiska kolejnych Polaków, którzy zawalczą na gali. Z dobrych informacji jest również taka, że karta wstępna będzie transmitowana na YouTube. Szczegóły już wkrótce.

Komentarze

 • Czapla

  Czy Rafał będzie kiedyś w Live?

  • W. Mrozowski

   Nie widzę powodu dla którego miałbym kogokolwiek wykluczać. Musi być dobra okazja, wówczas jak najbardziej.

   • Czapla

    Bardzo liczę, że w niedalekiej przyszłości taka się pojawi 🙂 Dobry zawodnik, a jakoś tak mało znany…

   • Zawodnik32

    A jest szansa na Samuela Ilnickiego ? Wiem, że obserwuje MMAnews. Załączam wideo dla zachęty 🙂
    https://www.youtube.com/watch?v=mEKYkrAGFYU