Sam Alvey: „Marcin Prachnio to niebezpieczny facet.”

18 styczeń 2018
0
Sam Alvey: „Marcin Prachnio to niebezpieczny facet.”
foto.: ufc.com

Dla Marcina Prachnio, lutowy debiut na UFC on FOX 28 na pewno będzie największym dotychczasowym wydarzeniem w jego karierze. Dla Sama Alvey’a z kolei, nie będzie to pierwszy raz gdy ma styczność z polską kulturą, bo w październiku walczył w Gdańsku. O tym czego dowiedział się o kolejnym przeciwniku, porozmawialiśmy w MMAnews Live #47:

Wiem, że w dużym skrócie Marcin jest karateką. Ale jest również bardzo dobrym karateką. Patrząc na jego rekord, ma 151 wygranych i 20 przegranych w karate, w MMA też radzi sobie fenomenalnie. 13 zwycięstw i tylko 2 porażki, sporo nokautów. To niebezpieczny facet, ciężki do sprowadzenia na ziemię. Jestem pod wielkim wrażeniem, to być może jego debiut UFC, ale ja nie patrzę na to w ten sposób. Jest jednym z najlepszych i w taki sposób się pod niego przygotowuję.

Czy rola „Gate Keepera” w jaką ostatnio delikatnie go wpisano, w jakiś sposób mu ciąży? Na to pytanie, Amerykanin odpowiedział:

Mogą mnie nazywać jak tylko zechcą. Koniec końców chcę tylko walczyć. Zmierzę się z każdym, kogo przede mną postawią. Nie powiem nie, nigdy nie odmówiłem walki i nie odmówię. Jeżeli chcą żebym walczył z całym światem, zrobię to. Jeżeli mam zmierzyć się z debiutantem na 10 dni przed, też to zrobię. Kocham ten sport tak bardzo i zrobię wszystko co w mojej mocy, żeby wygrać.

Najwyraźniej sport kocha bardziej niż pieniądze, jakie zarabia za jego uprawienia, bo walczyłby bez względu na stan ich posiadania:

Tak, tak myślę. Już teraz zarabiam duże pieniądze. Kocham to co robię i to co UFC robi dla mnie. Wychodzę tam, dam występ. Wyobrażam sobie, że cała Polska będzie to oglądała, on jest przecież kolejnym Polakiem z mnóstwem wygranych i zdobędę trochę nowych fanów. Koniec końców, o to mi właśnie chodzi żeby wywrzeć wpływ na ten sport.

Starcie Prachnio vs Alvey już 24 lutego.

Podziel się ze znajomymi

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x