Scott Askham rywalem Michała Materli na KSW 42

16 Styczeń 2018
Scott Askham rywalem Michała Materli na KSW 42

Zatrudniony wcześniej Scott Askham (15-4-1) i typowany na potencjalnego rywala Michała Materli (25-5), trafnie okazał się przeciwnikiem szczecińskiego fightera na galę KSW 42 w Łodzi.

Organizatorzy wracają do sprawdzonej formuły „weterana UFC”, bo 29-letni Anglik w zeszłym roku stracił kontrakt z amerykańskim gigantem po dwóch przegranych z rzędu. W starciu z Lukem Barnattem, którego pokonał niejednogłośnie we wrześniu 2017 pokazał, że mimo tego jest klasowym fighterem. Wysoki, bo aż 191 cm będzie miał przewagę wzrostu i zasięgu. Z polskich akcentów w jego karierze, warto zanotować przegraną z Krzysztofem Jotko na gali w Irlandii w 2015.

Michał z kolei, miał niedawno swój debiut na Wyspach, gdzie szybko i boleśnie przejechał się po Paulo Thiago z Brazylii. Tak jakby efektu kilkumiesięcznego aresztu o którym głośno było w mediach, nie było w ogóle widać. W ostatnich dniach można go zobaczyć w otoczeniu Marcina Różalskiego na wspólnych treningach.

Komentarze

 • Zawodnik32

  Liczne, że Askham uciszy trochę dmuchanego Materlę.

  • Eksporter Zła

   Cipek to zbyt wiele warta marka dla ksw, aby ryzykowali jej przetrącenie.

   A co do zestawienia, propsy. Spodziewałem się większego ogóra. Jakiegoś Piliafasa, czy innego Rodneya Walleca.

 • moon

  Ktoś kiedyś mówił że KSW nie bedzie zatrudniał byłych z UFC (chodzio chyba min o Omielanczuka) :). Juz nie pamietam powodów, ale wielce się oburzył że srodowisko traktuje jego organizacje jako gorszą do zatrudniania „odpadków” z UFC:)

  • Zawodnik32

   Dokładnie, trzeba o to zapytać wspaniałego duetu K&L.

 • Łukasz „El Jot” Wojno

  Zestawienie było do przewidzenia od samego początku po wyjściu newsa o zatrudnieniu Anglika.

  • Zawodnik32

   Dlatego, że KSW ma tak małą ilość zawodników, zatrudnienie nowego, w miarę rozpoznawalnego i dobrego zawodnika jest nie do ukrycia z kim się zmierzy.