Telewizja Polsat kontynuuje transmisję UFC. Start od dzisiejszej gali w Bostonie

autor:
20 Styczeń 2018
Telewizja Polsat kontynuuje transmisję UFC. Start od dzisiejszej gali w Bostonie
foto.: ufc.com

W ostatnim czasie, po rozwiązaniu umowy pomiędzy Extreme Sports Channel a UFC, odbywało się dużo spekulacji na temat przejęcia transmisji gal zza oceanu. Jak się okazuje, telewizja Polsat mocno zaangażowała się w sprawie nabycia praw transmisji UFC i to właśnie ona będzie nadawać dla Polskich fanów Amerykańskie eventy aż do 2021 roku. Taką informację przekazał portal mmarocks.pl.

Kiedy drogi Extreme Sports Channel i UFC rozeszły się w swoje strony, wśród naszych kibiców nastąpił spory niepokój, bo po pierwsze ówczesna stacja nie podała dokładnych przyczyn rozstania, a po drugie na horyzoncie nie pojawiał się nikt kto mógłby przejąć prawa do transmisji. Spekulowało się, że to Eleven Sports dopnie umowy na emisję, ale ostatecznie Polsat wyszedł przed szereg i wziął sprawy w swoje ręce.

W oficjalnym komunikacie prasowym UFC, szef Polsatu Sport Marian Kmita, skomentował:

Jest nam niezmiernie miło rozpocząć tę długoterminową współpracę z UFC. Nasi widzowie i fani mieszanych sztuk walki będą mieli wspaniałą szansę, aby przez najbliższe trzy lata oglądać na żywo na kanałach Polsatu wszystkie gale UFC, na których między innymi będzie walczyła polska mistrzyni Joanna Jędrzejczyk.

Dyrektor UFC ds. Współpracy zagranicznej David Shaw, również dodał:

Polsat jest domem dla wielu czołowych organizacji sportowych i jesteśmy podekscytowani, że będziemy z nimi współpracować w Polsce. Czekamy z niecierpliwością, aby rozpocząć pracę z grupą Polsat nad budowaniem marki UFC w Polsce oraz aby polscy fani byli bliżej akcji niż kiedykolwiek przedtem.

Informacje o transmisji UFC 220 potwierdził także Łukasz Jurkowski, który razem z Andrzejem Janiszem będą komentować kartę główną wydarzenia. Galę nada Polsat Sport o tradycyjnej już godzinie 04:00 nad ranem.

Zobaczymy jak rozwinie się sytuacja w przyszłości, ale wygląda na to, że nie jest to jednorazowa emisja UFC przez Polsat. Liczymy na długą i udaną współpracę.

UPDATE: Na stronie internetowej polsatsport.pl możemy ujrzeć takie oto oświadczenie:

Przez następne trzy lata pokażemy wszystkie gale UFC, łącznie 40 gal w roku. Dzisiaj w nocy gala UFC 220 w Bostonie z walkami o tytuły mistrzowskie w kategorii półciężkiej i ciężkiej. Transmisja gali UFC 220 w nocy z soboty na niedzielę od godziny 4:00 w Polsacie Sport!

Tagi

Komentarze