UFC Fight Pass otwiera się na boks z udziałem Roy’a Jonesa Juniora

29 Styczeń 2018
UFC Fight Pass otwiera się na boks z udziałem Roy’a Jonesa Juniora

Legendarny Roy Jones Junior (65-9) już 8 lutego, po raz ostatni wyjdzie w blasku reflektorów w kierunku bokserskiego ringu. 49-latek z ogromnym, olimpijskim i zawodowym doświadczeniem, wystąpi w Bay Center na Florydzie, gdzie zmierzy się z agresywnym Scottem Sigmonem (30-11-1).

Już nawet nie chodzi o wspaniałą historię Roy’a, rozpoczętą od kontrowersyjnej decyzji sędziego na Igrzyskach Olipijskich w Seulu, który okradł go ze złotego medalu, lecz o fakt, że pożegnalny występ będzie transmitowany na Fight Passie. To bowiem pierwszy pojedynek stricte pięściarski. Radości z przedsięwzięcia, nie krył również Dana White:

Jones Junior miał długą i niezwykłą karierę. Od dawna chcieliśmy razem współpracować i cieszę się, że mogłem sprowadzić jego finalny pojedynek na Fight Passa.

Swego czasu i to  jeszcze całkiem niedawno, o potencjalnym starciu w ringu rozmawiał z bokserem Anderson Silva. Pomimo wielu prób, nigdy do tego nie doszło. W kwestii samego Fight Passa, powoli staje się genialną inwestycja, która dostarcza ogromnej biblioteki nie tylko w zakresie MMA, ale również kick boxingu, grapplingu a teraz również boksu.

Komentarze

  • Primo

    Moj ulubiony bokser wszechczasow . Walka z Vinym Pazienza jedna z najlepszych o Ruizie , Hopkinsie czy Toneyu nie wspominajac. Jego movement unikalny , cos jak Ronaldinho w pilce noznej.