UFC FN 124: Darren Elkins zadusił Michaela Johnsona w drugiej rundzie

15 Styczeń 2018
0
UFC FN 124: Darren Elkins zadusił Michaela Johnsona w drugiej rundzie
foto.: ufc.com

Pojedynek otwierający główną kartę to nie przypadek. Dobrze zestawieni #10 Darren Elkins i Michael Johnson nie zawiedli, bo akcja trwała od pierwszej sekundy do ostatniej. Zwycięzca wykazał się dużym sprytem, bo podjął się taktyki, która doprowadziła go tam, gdzie jego rywal jest najsłabszy, czyli w parterze.

Runda 1.

Od początku walki energia wisiała w powietrzu. Obaj fighterzy poszli na mocne wymiany, które Elkins skrócił nieudanym obaleniem. Być może kluczowym, bo przyjął cios, który wytrącił go z równowagi. „The Damage” nie odpuszczał i pokazał skąd wziął się jego przydomek, co oczywiście kosztowało go kilka kolejnych ciosów na głowę i pogłębianie stanu zamroczenia. Johnson ewidentnie wychodził lepiej z wymian, ale nie bez szwanku dla jego zdrowia, bo Darren miał swoje momenty. Wyżej notowany Elkins ryzykował jeszcze kilkukrotnie, ale nadziewał się na mocne kontry.

Runda 2.

Elkins szybko przechwycił nogę Michaela, który kopnął go w krocze, ale celne obalenie było mocniejsze niż ból. Darren uderza z bocznej przez około minutę i przy próbie przejścia oddał Johnsonowi okno możliwości do ucieczki. Świadomy, Elkins szybko skontrował próbę i zaskoczył za plecy rywala, ściągając go na siebie i zaciągając duszenie.

Po wszystkim, skomentował:

Wejść do klatki z kimś, kto uderza tak jak Michael. On rzuca ciosy, które nokautują rywali. Podjąłem wyzwania. Przez cały obóz przygotowywałem taktykę pod to duszenie i udało się. Zająłem jego plecy jak tylko miałem okazję, zapiąłem trójkąt wokół brzucha, zacisnąłem ręce i odebrałem mu oddech. Jedynym, który ma lepszą passę zwycięstw jest mistrz Max Holloway, więc chciałbym walczyć niebawem o pas. Wiem, że to jeszcze za wcześnie, dlatego chciałbym takiego pojedynku, który da mi tę możliwość.

Poniżej skrót walki.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x