UFC FN 124: Paige VanZant złamała rękę i przegrała jednogłośnie z Jessicą Rose-Clark

15 Styczeń 2018
9
UFC FN 124: Paige VanZant złamała rękę i przegrała jednogłośnie z Jessicą Rose-Clark
foto.: mmajunkie.com

Druga walka wieczoru UFC Fight Night 124 raczej nie zawiodła woluminem ciosów po obu stronach, ale na pewno nie ucieszyła fanów młodej Paige VanZant, która nie tylko przegrała jednogłośną decyzją z Jessicą Rose-Clark, ale złamała prawą rękę już w pierwszej rundzie, co uniemożliwiło jej atak w pełnej odsłonie możliwości.

Runda 1.

Paige posłała low kicka i od początku szukała kopnięcia z wyskoku, którym mogła się poszczycić w jednym z ostatnich pojedynków. Clark złapała ją na kontrę lewy prawy i w pewnym momencie zmieniła płaszczyzną na parter. VanZant wstała ale wpadł w trójkąt rękami stojąc na nogach. Jessica zdołała obalić, ale po długiej walce o rękę, nie zdołała uchwycić duszenia. Koniec rundy należał jednak do niej, bo przyspieszyła z ciosami z góry.

Runda 2.

VanZant nie rezygnuje z efektownych kopnięć, back fist i klincz! Clark szukała obalenia, ale Paige zdołała zachować pozycję z góry. Jessica szuka skrętówki, w zamian zyskała obalenie za dwie nogi i pozycję z góry. ulubienica UFC zdołała uciec przetoczeniem, ale wpadła w ciasne duszenie trójkątne nogami. Nie na tyle ciasne, żeby odebrało jej to oddech bo cały czas uderzała z góry. Clark sama wychwyciła okazję, żeby zadać kilka łokci. Przetrwała, ale powiedziała do narożnika, że chyba złamała prawą rękę jeszcze podczas rundy nr 1.

Runda 3.

Latające kolano od Paige, prawa ręka ewidentnie ma problem. Kopnięcia nadal pozostają jednak jej mocną bronią. Clark napiera i szuka ciosów bokserskich. Mimo kontuzji, nogi robią swoje, bo vanZant trafia celnie i mocno. O dziwo, Jessica nie wykorzystuje faktu że jej rywalka ani razu nie użyła prawej i zamiast skracać, pozostaje w zasięgu nóg. Przyśpieszyła tylko w ostatnich 10 sekundach. Syrena i Paige łapie się za prawe przedramię.

Jednogłośne 30-27, 29-28 i 29-28 dla Jessici-Rose Clark, która podsumowała ciężki okres przygotowań i dzisiejszą wygraną:

To był ciężki czas, bo złodzieje okradli mój dom na 30 tysięcy $ i zabili mi kota. Próbowałam wyrzucić to wszystko z głowy i zrobić to po co tu przyszłam. Chcę tego kogo zechcą przede mną postawić. Jestem #10 w kategorii, więc jest 10 osób przede mną. Biorę obojętnie kogo.

Poniżej skrót walki.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Arek Galas
Gość
Arek Galas

Roskosznie smieszne komentarze..chcecie fajnych d…p to na dyskoteke albo do salonu masazu…Tu sie licza umiejetnosci anie cyrki..sliczne buzie i cy…ki Panowie…..

moon
Gość
moon

To ze chodzisz do burdeli nie oznacza ze nikt nie moze ocenic urody jednej z zawodniczek mma. Nie udawaj „ynteligenta” i szarmanckiego znawcy kobiet i nie pouczaj koneserów sztuk walki i kobiecego piękna jak mają żyć jak oceniać i jak myśleć 😉
(zanim sie spompujesz gorzej niz po wizycie w salonie masażu informuję, że komentarz ten oprócz przekazu jest komentarzem z pewną dozą poczucia humoru).

K. Witek
Użytkownik

Nie że chcemy, tylko stwierdzamy po prostu fakt, że VanZnat jest urocza.

moon
Gość
moon

Chciałbym od VanZant dostać łomot🤡

K. Witek
Użytkownik

Ja chciałbym, żeby mnie przez 25 minut dominowała w parterze <3 Wojtek załatw nam sparing z Paige.

moon
Gość
moon

Jak redaktor chce mieć sto tysięcy subskrypcji i 20 tysięcy oglądających mmalive proponuje VanZant w roli głównej odcinka😎

K. Witek
Użytkownik

O tym samym myślałem, ale by było…, choć teraz raczej to niemożliwe, bo rączkę złamała.

K. Witek
Użytkownik

Ta ślicznotka nie rozumie komentarzy po polsku 🙂