UFC on FOX 27: Andre Fili niejednogłośnie pokonał Dennisa Bermudeza

28 styczeń 2018
1
UFC on FOX 27: Andre Fili niejednogłośnie pokonał Dennisa Bermudeza

Trzy ekscytujące rundy czekały na fanów w Charlotte, podczas drugiej walki wieczoru UFC on FOX 27, gdzie Andre Fili ostatecznie okazał się niejednogłośnie lepszy niż Andre Fili. Pojedynek miał dość zaskakujący przebieg, gdzie role jakby się odwróciły przez większą część pojedynku .

Runda 1.

Bermudez przejął środek i szuka opcji, aby zagonić Filiego pod siatkę. Andre stara się znaleźć rytm, kąsając od czasu do czasu z kontry, gdzie Dennis wyraźnie pozostaje bardziej agresywny. Bermudez skrócił dystans i szuka opcji, aby wyhaczyć nogę. Sierp na rozerwanie. Po chwili Fili idealnie w tempo zaskoczył krótkim obaleniem na dosłownie kilka sekund, Dennis odwdzięczył się bolesnym low kickiem, co powtarza w kolejnej akcji. Andre zaznaczył pod koniec rundy kolejnym obaleniem.

Runda 2.

Bermudez cały czas szuka opcji obalenia, ale dotychczasowe próby są dla niego nieudane, a wręcz kosztują go sporo sił i w konsekwencji sporo ciosów z defensywy. O dziwo Fili zdobył dwa kolejne obalenia, czego obóz Dennisa chyba się nie spodziewał. Ta taktyka oczywiście gra na dwie strony, bo Fili doczekał się krwawiącego nosa po ciosach rywala, gdzie to on powinien być stroną, która lepiej wychodzi na ciosach.

Runda 3.

Panowie wdali się w ciekawą bójkę, w międzyczasie Dennis mocno skupił się na nodze wykrocznej od Andre. Fili zareagował na kopnięcie błyskawicznym obaleniem z kontry, walka trwa nadal. Druga próba obalenia skończyła się świetną kontrą z biodra w wykonaniu Bermudeza, który klinczuje, szuka opcji ciosu ale trafia na krocze. Po przerwie, Bermudez kontynuuje taktykę okopywania na łydkę i zmusza Filiego, aby uciekał obolałą nogą. Dennis napiera, zdobywając trafienia i na sam koniec zdobył pierwsze obalenie, po której jeszcze spróbował odwróconej balachy. Po trzech rundach sędziowie zadecydowali 29-28, 27-30, 29-28 na korzyść Andre Fili, który ucieszony iż przerwał mocno zmienne pasmo zwycięstw i porażek, bo wreszcie ma dwie wygrane z rzędu:

To największa choć nie najładniejsza wygrana w mojej karierze. Przyjąłem sporo ciosów na nos i robił mi nogę. Chciałem zabrać moją babcię, która ma 70 urodziny dzisiaj. Polinezyjczycy powoli przejmują ten sport.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
vitot
vitot
3 lat temu

Bermudez wg mnie powinien wygrać, bo Fili poza obaleniami, których nie wykorzystywał nie zrobił nic

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x