Atak padaczki u Uriah Halla, potencjalną przyczyną wycofania z UFC FN 124

14 Styczeń 2018
1
Atak padaczki u Uriah Halla, potencjalną przyczyną wycofania z UFC FN 124
foto.: sportv.globo.com

Nadal nie znamy dokładnych przyczyn, dlaczego Uriah Hall musiał wycofać się z dzisiejszej UFC FN 124, gdzie miał zmierzyć się z Vitorem Belfortem, w jego pożegnalnym pojedynku. Najwyraźniej nie jest dobrze, bo wg źródeł bliskich zawodnikowi, Hall był już w drodze na poranne ważenie, na które nie dotarł gdyż rzekomo stracił przytomność. Paige VantZant napisała, że była świadkiem „najstraszniejszej rzeczy jaką widziała”, a wg dalszych doniesień, może chodzić o atak epilepsji:

Jeżeli tak, to sprawa jest bardzo poważna i daleko nie trzeba szukać przykładów. Nie tak dawno James McSweeney został wycofany z KSW 40 właśnie z powodów zdrowotnych. Rok wcześniej sam przyznał na swoich mediach społecznościowych, co później skasował, że podczas pojedynku z Karolem Bedorfem na KSW 34, miał atak padaczki i kończy karierę. Emeryturę sportową nagle odwołał, a późniejsze zamieszanie z komisją Safe MMA udowodniło, że sprawa jest poważna.

W kwestii samego ścinania wagi, można by się nawet pokusić o debatę, które w zestawieniu z nielegalnym dopingiem, czyni większa szkodą dla organizmu sportowca. W niedawnej audycji JRE MMA #9 z Jeffem Novitzkym, ten zdradził iż organizację czeka jeszcze wiele pracy w kontekście cięcia wagi i zmniejszenia efektów ubocznych agresywnego odwadniania.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Adam Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Adam
Gość
Adam
Offline

Dla KSW ważniejsze Show niż zdrowie człowieka.