Aplikacja mobilna Cage Hunter: zawodnik, manager i matchmaker w jednym

02 luty 2018
2
Aplikacja mobilna Cage Hunter: zawodnik, manager i matchmaker w jednym

Interesująca nowość od naszych słowackich/czeskich sąsiadów, którzy postanowili usprawnić rozwój ogólnoświatowej sceny MMA z pomocą nowoczesnej technologii, dostępnej w niemal każdej kieszeni, czyli za pomocą telefonu komórkowego. Aplikacja Cage Hunter MMA, ma ułatwić komunikację między trzema trzonami mieszanych sportów walki: Zawodnikami, Managerami i Promotorami.

Wystarczy ściągnąć aplikację dostępną w PlayStore na telefony z system Android lub w App Store na urządzenia iOS od Apple, zarejestrować konto podając login i hasło, po czym można zaczynać przygodę. Macie do wyboru trzy opcje konta:

I. ZAWODNIK.

W pierwszym kroku uzupełniacie zdjęcie, podajecie swoje imię, nazwisko, pseudonim i płeć. Dalej, Wasz profil fightera możecie połączyć ze swoim profilem na Sherdogu lub wybrać „brak konta na Sherdogu”, jeżeli z jakiegoś powodu takiego nie posiadacie. Połączenie ułatwia…. Na koniec, ustawiacie Wasz rekord, wzrost, kategorię wagową, bazowy styl, datę urodzin, kraj pochodzenia i Gym w którym trenujecie. Całość zajmie Wam minutę lub dwie i jesteście gotowi do działania.

Konto zawodnicze możecie również połączyć z kontem managera, o którym opowiemy w 2 podpunkcie, co ułatwi Wam współpracę i komunikację. Jeżeli nikt nie zajmuje się dodatkowo Waszą karierą, możecie samodzielnie podejmować się negocjacji ofert, które spływają do Was od matchmakera/promotora, o którym napiszę szerzej w pkt 3. Co warte podkreślenia, zobaczycie tylko te oferty, które pojawią się po czasie w którym założyliście konto.

Aby przetestować aplikację, założyłem wszystkie trzy konta i tak, wysłałem jako Matchmaker propozycję walki na ostatnią chwilę, które pojawiło się na moim koncie Fightera, jak tylko zostało opublikowane. Zobaczycie gdzie jest walka, kto będzie Waszym rywalem (lub jego brak na dany moment), oferowaną kwotę w dolarach wiadomość. W tym czasie podobną informację dostali inni zawodnicy, których Matchmaker zaznaczył wg potrzebnych kryteriów. Nie zwlekajcie więc z odpowiedzią, gdzie od tego momentu możecie już prowadzić wewnętrzną korespondencję z promotorem i ustalać dalsze szczegóły. Konto ułatwia kontakt z organizatorem, ale na pewno nie przekreśla roli Managera, o której opowiemy dalej.

II. MANAGER.

Manager robi dokładnie tyle, co w życiu codziennym, czyli zarządza swoimi zasobami, w tym przypadku zawodnikami i przyjmuje w ich imieniu oferty od Matchmakerów/Promotorów, które może dalej negocjować.

Po pierwsze może zarządzać zawodnikami bez ich udziału, tworząc od nowa ich profile sportowe, negocjować w ich imieniu i później przedstawić im gotowe umowy. Po drugie, może także budować swój Team, używając stworzonych wcześniej w aplikacji profili zawodniczych i dalej negocjować w ich imieniu, przedstawiając gotową ofertę swojemu zawodnikowi.

Gdy oferta pojawi się na e-stole, może na nią odpowiedzieć i dalej rozmowy potoczą się wg ustaleń stron.

III. MATCHMAKER.

Matchmaker tworzy potencjalne walki i ma do tego celu bardzo ciekawe narzędzie, za pomocą którego poszukuje chętnego zawodnika. Za pomocą kreatora ofert wybiera: płeć, kategorię wagową, przedział ilości walk (debiutant, do 10 walk, od 11 do 20 walk, +20 walk).

W kolejnym etapie, podaje nazwę gali, ustala datę walki, miejsce pojedynku, nazwisko potencjalnego rywala lub jego brak, kwotę za walkę (w dolarach), plus dowolną notatkę. Do tego ustala na wykresie zasięg w kilometrach, w jakim oferta ma zostać rozesłana.

Zanim oferta zostanie opublikowana, mamy jeszcze przepisowe 10 minut, aby edytować warunki lub całkowicie skasować wiadomość. Gdy chętni zawodnicy lub managerowie zaakceptują i odpiszą, można z nimi prowadzić dalej negocjacje.

Jeżeli matchmaker wie już kogo szuka, może wyszukać zawodnika bezpośrednio z bazy kont Cage Hunter i wysłać mu ofertę bezpośrednio.

IV. PODSUMOWANIE.

Aplikacja Cage Hunter jest dostępna na systemach Android od Google i iOS dla Apple. Osobiście zauważyłem, że póki co aplikacja reaguje szybciej na Androdzie, ale być może to akurat chwilowy szczegół, który niebawem zostanie dopracowany.

Celem właścicieli aplikacji było, aby proces poszukiwania walk był jak najprostszy i w zasięgu naszej kieszeni, bo tam sięgniemy po nasz telefon z zainstalowanym Cage Hunter.

Już teraz możecie sprawdzić oficjalną stronę www.cagehunter.com, na której chwilowo znajdziecie głównie same informacje o aplikacji, ale niebawem baza danych będzie połączona pomiędzy aplikacją mobilną i stroną www.

W krótkiej rozmowie, współwłaściciel pomysłu Vojta Wantulok z Czech, wyjaśnił nam kilka kwestii:
Kiedy stworzyliście Cage Huntera?
– Koncepcja i pomysł na całą aplikację, mają mniej więcej rok czasu. Oficjalnie uruchomiliśmy ją w listopadzie 2017.
Po co w ogóle ją stworzyliście?
– Głównym celem jest ułatwić i przyśpieszyć cały proces matchmakingu. Mamy XXI wiek, a pojedynki wciąż są organizowane przez Facebooka, maile, przez co wszystko dłużej trwa. Nasza aplikacja to wszystko usprawni dla wszystkich zaangażowanych stron. Jednocześnie daliśmy mniej rozpoznawanym fighterom, szansę uczestniczenia w walkach z całego świata.
Jaka jest póki co wstępna ocena od Waszych użytkowników?
– Reakcje są zawsze pozytywne. Osobiście odbyliśmy tournee po USA, gdzie przedstawiliśmy aplikację nawet trenerowi Mike’owi Winkeljohn z akademii JacksonWink MMA. Bardzo mu się spodobała. Jesteśmy bardzo podekscytowani reakcjami użytkowników i czujemy, że społeczność MMA jej potrzebowała. Obecny proces matchmakingu, był zbyt prymitywny.
Jakieś plany na najbliższą przyszłość w kwestii rozwoju aplikacji?
– Obecnie mamy blisko 500 zarejestrowanych fighterów, 100 managerów i 100 promotorów. Do końca 2018, chcielibyśmy mieć przynajmniej 5000 zarejestrowanych fighterów i przynajmniej 500 pojedynków, które skompletowaliśmy przy użyciu aplikacji. Chcemy być miejscem, do którego przyjdzie każdy manager i promotor walk.
Podczas testów o włos zestawilibyśmy przypadkowo walkę MMA 🙂 Póki co aplikacja jest darmowa, ale na przestrzeni czasu miesięczny abonament wyniesie $3,99/m-c. We wczorajszym MMAnews Live #50, zrobiliśmy dla Was nawet krótką video recenzję, dostępną TUTAJ.

Podziel się ze znajomymi
  • 22
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Łobuz
Łobuz
3 lat temu

ciekawy pomysl, ciekawe jak sie przyjmie

Marcin
Marcin
Reply to  Łobuz
1 rok temu

ciekawe czy to działa

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x