Izabela Badurek, Krystian Blezień i Marcin Skrzek dodani do karty TFL 13

05 Luty 2018
0
Izabela Badurek, Krystian Blezień i Marcin Skrzek dodani do karty TFL 13

Trzy kolejne nazwiska dodano w ostatnich dniach do karty walk 13 edycji Thunderstrike Fight League, która 23 marca „zaatakuje” największy obiekt sportowy na Lubelszczyźnie – Halę Globus. To Izabela Badurek, Krystian Blezień i Marcin Skrzek.

Dla 26-letniej Badurek (6-4), jest to powrót do TFL w którym walczyła dwukrotnie i tyle samo razy zwyciężyła, choć nie bez kontrowersji, bo zaznaczyła wówczas swoją obecność jako zawodniczka, która mocno rozmija się z limitem wagowym. W zeszłym roku stoczyła swój pierwszy pojedynek, będąc świeżo po urodzeniu dziecka, co rzutowało na jej formę i skutkowało sromotną przegraną podczas LFN 7. W jej umiejętności wierzy cały czas organizator Jacek Sarna i tak tłumaczy jej angaż:

Wkład TFL w rozwój MMA w Polsce jest duży. Mamy zawodników TFL, którzy walczą lub walczyli jak w przypadku Izy w UFC. Jeżeli zawodniczka ponownie skupi się na odbudowaniu kariery pod banderą TFL, ma szanse ponownie zagościć na salonach UFC. Cieszę się, że Iza wraca w Lublinie, bo tutaj jest jej dom a każdy w swoim domu czuje się najlepiej.

Reprezentujący Legion Team Tarnów – Blezień (2-1), również stoczy swój trzeci pojedynek dla TFL w którym zamknął swój bilans jednym zwycięstwem i ostatnio porażką w Radomiu. Nazwisko jego rywala podamy już niedługo, ale organizator ma już dla niego plan:

Krystian to ambitny i perspektywiczny zawodnik. Pomimo jego porażki wierzę, że jest w stanie odegrać dużą rolę w tym sporcie. TFL docenia efektownie walczących zawodników i dlatego dostaje kolejną szansę.

Na koniec uczestnik poprzedniej edycji z Radomia – Marcin Skrzek (1-0), który póki co zapisał karty TFL szybkim poddaniem w 1 rundzie. Od niedawna zawodowiec, ale w zeszłym roku i w 2016, stoczył dwa zwycięskie boje dla organizacji jako amator. Kunszt jego pracy docenił Jacek Sarna, zatrudniając go po raz czwarty:

Marcin to jeden z moich ulubionych zawodników. Walczy niezwykle efektownie i widowiskowo. Ostatnia walka na TFL 12 w Radomiu wywołała u mnie i u kibiców olbrzymie emocje. Wydaje mi się, że z ostatniego starcia Marcin i jego sztab wyciągnęli najwięcej wniosków. To była prawdziwa wojna w oktagonie.

Bilety dostępne m. in. w internetowym www.ekobilet.pl.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o