KSW 43: Soldić vs. Du Plessis, Andryszak o pas i Janikowski na gali we Wrocławiu

12 luty 2018
5
KSW 43: Soldić vs. Du Plessis, Andryszak o pas i Janikowski na gali we Wrocławiu
foto.: kswmma.com

Organizacja KSW przedstawiła na swojej stronie internetowej pierwsze nazwiska gali z numerem 43, o której informowaliśmy kilka dni temu. Odbędzie się ona 14 kwietnia we wrocławskiej Hali Stulecia.

W jednej z walk zobaczymy Damiana Janikowskiego (2-0; KSW: 2-0), który będzie z pewnością lokalnym bohaterem. Zapaśnik przed przeprowadzką do Warszawy mieszkał właśnie w stolicy Dolnego Śląska.  Aktualnie olimpijczyk posiada serię dwóch zwycięstw z rzędu. W ostatnim starciu na gali KSW 41 pokonał przez nokaut o wiele bardziej doświadczonego Antoniego Chmielewskiego (32-17; KSW: 13-7).

Jak na razie nie wiemy kto będzie przeciwnikiem Janikowskiego. Jednak na galach Konfrontacji Sztuk Walki w przeszłości walczyli już zawodnicy, z którymi potencjalnie można by było zestawić Polaka, tacy jak Brazylijczycy Paulo Thiago (18-10; 0-1) oraz Maiquel Falcao (38-12 1NC; KSW: 1-2). Kolejną opcją może być Łukasz Bieńkowski (5-2; KSW: 2:0), który jakiś czas temu głośno nawoływał o walkę z zapaśnikiem. Ciekawym zestawieniem, wzorując się na powrocie do organizacji Martina Zawady  (27-14-1; KSW: 3-3) byłby również pojedynek z zawodnikiem, który wystąpił w przeszłości na jednej z pierwszych gal KSW – Moisem Rimbonem (25-11-3; KSW: 0-1).

Kolejnym zawodnikiem na rozpisce wrocławskiej gali jest Michał Andryszak (20-6 1NC; KSW: 3-1), który przebojem powrócił do KSW po przygodzie w rosyjskiej organizacji. Longer efektownie a zarazem efektywnie rozprawił się ze swoimi przeciwnikami. Najpierw poddał anakondą Michała Kitę (17-10; KSW: 1-2) a następnie znokautował Fernando Rodriguesa Jr. (11-4; KSW: 1-2). Przeciwnikiem Polaka prawdopodobnie może być niedawno zakontraktowany przez KSW Anglik Philip De Fries (14-6 1NC; KSW: 0-0).

Ostatnimi ogłoszonymi nazwiskami jest starcie o pas mistrzowski kategorii półśredniej Roberto Soldicia (13-2; KSW: 1-0) z Dricusem Du Plessisem (11-1; KSW: 0-0). Robocop zdobył pas pokonując po krwawej dominacji kilkuletniego mistrza Borysa Mańkowskiego (19-7-1; KSW: 8-4), z którym to Stillknocks miał się zmierzyć, jednak z walki wykluczyła go kontuzja. Starcie zapowiada się niezwykle elektryzująco zwłaszcza, że obaj panowie wymienili już między sobą pierwsze uprzejmości na gali KSW 41, po zwycięstwie Chorwata.

Podziel się ze znajomymi

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gosc
Gosc
4 lat temu

A kiedy walka Pudziana z Bedorfem? Zapowiadali na kwiecien.

vitot
vitot
Reply to  Gosc
4 lat temu

zapowiadali NIEOFICJALNIE na czerwiec na Ergo Arenę w Gdańsku/Sopocie

vitot
vitot
4 lat temu

Damian Janikowski pewnie w walce wieczoru

andrzej markowski
andrzej markowski
4 lat temu

Wojtek bez ciebie nie ma mma, Wiadomosci mma tylko wojtek ci je da pozdrawiam

W. Mrozowski
W. Mrozowski
4 lat temu

Fajnie, że dotrzymano danego Michałowi słowa i walkę o pas otrzymał. Pewnie nowo podpisany rywal.

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x