KSW 43: Soldić vs. Du Plessis, Andryszak o pas i Janikowski na gali we Wrocławiu

12 Luty 2018
5
KSW 43: Soldić vs. Du Plessis, Andryszak o pas i Janikowski na gali we Wrocławiu
foto.: kswmma.com

Organizacja KSW przedstawiła na swojej stronie internetowej pierwsze nazwiska gali z numerem 43, o której informowaliśmy kilka dni temu. Odbędzie się ona 14 kwietnia we wrocławskiej Hali Stulecia.

W jednej z walk zobaczymy Damiana Janikowskiego (2-0; KSW: 2-0), który będzie z pewnością lokalnym bohaterem. Zapaśnik przed przeprowadzką do Warszawy mieszkał właśnie w stolicy Dolnego Śląska.  Aktualnie olimpijczyk posiada serię dwóch zwycięstw z rzędu. W ostatnim starciu na gali KSW 41 pokonał przez nokaut o wiele bardziej doświadczonego Antoniego Chmielewskiego (32-17; KSW: 13-7).

Jak na razie nie wiemy kto będzie przeciwnikiem Janikowskiego. Jednak na galach Konfrontacji Sztuk Walki w przeszłości walczyli już zawodnicy, z którymi potencjalnie można by było zestawić Polaka, tacy jak Brazylijczycy Paulo Thiago (18-10; 0-1) oraz Maiquel Falcao (38-12 1NC; KSW: 1-2). Kolejną opcją może być Łukasz Bieńkowski (5-2; KSW: 2:0), który jakiś czas temu głośno nawoływał o walkę z zapaśnikiem. Ciekawym zestawieniem, wzorując się na powrocie do organizacji Martina Zawady  (27-14-1; KSW: 3-3) byłby również pojedynek z zawodnikiem, który wystąpił w przeszłości na jednej z pierwszych gal KSW – Moisem Rimbonem (25-11-3; KSW: 0-1).

Kolejnym zawodnikiem na rozpisce wrocławskiej gali jest Michał Andryszak (20-6 1NC; KSW: 3-1), który przebojem powrócił do KSW po przygodzie w rosyjskiej organizacji. Longer efektownie a zarazem efektywnie rozprawił się ze swoimi przeciwnikami. Najpierw poddał anakondą Michała Kitę (17-10; KSW: 1-2) a następnie znokautował Fernando Rodriguesa Jr. (11-4; KSW: 1-2). Przeciwnikiem Polaka prawdopodobnie może być niedawno zakontraktowany przez KSW Anglik Philip De Fries (14-6 1NC; KSW: 0-0).

Ostatnimi ogłoszonymi nazwiskami jest starcie o pas mistrzowski kategorii półśredniej Roberto Soldicia (13-2; KSW: 1-0) z Dricusem Du Plessisem (11-1; KSW: 0-0). Robocop zdobył pas pokonując po krwawej dominacji kilkuletniego mistrza Borysa Mańkowskiego (19-7-1; KSW: 8-4), z którym to Stillknocks miał się zmierzyć, jednak z walki wykluczyła go kontuzja. Starcie zapowiada się niezwykle elektryzująco zwłaszcza, że obaj panowie wymienili już między sobą pierwsze uprzejmości na gali KSW 41, po zwycięstwie Chorwata.

Podziel się ze znajomymi
  • 153
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Gosc
Gość
Gosc

A kiedy walka Pudziana z Bedorfem? Zapowiadali na kwiecien.

vitot
Gość
vitot

zapowiadali NIEOFICJALNIE na czerwiec na Ergo Arenę w Gdańsku/Sopocie

vitot
Gość
vitot

Damian Janikowski pewnie w walce wieczoru

andrzej markowski
Gość
andrzej markowski

Wojtek bez ciebie nie ma mma, Wiadomosci mma tylko wojtek ci je da pozdrawiam

W.Mrozowski
Admin

Fajnie, że dotrzymano danego Michałowi słowa i walkę o pas otrzymał. Pewnie nowo podpisany rywal.