Mamed Khalidov przed KSW 42: „Rozmawialiśmy z UFC, była dobra propozycja”

autor:
23 Luty 2018
1
Mamed Khalidov przed KSW 42: „Rozmawialiśmy z UFC, była dobra propozycja”
foto.: kswmma.com

Powracający po dłuższej przerwie od startów Mamed Khalidov, w wywiadzie dla sportowefakty.wp.pl opowiedział o kulisach negocjacji z organizacją UFC, ACB, KSW oraz o tym jak na dzień dzisiejszy wyglądają relacje z polskim pracodawcą.  Już za tydzień mistrz Konfrontacji w wadze średniej stanie naprzeciw królującego w kategorii półciężkiej Tomasza Narkuna.

Zapytany o aktualne relacje z KSW i sposób kontraktowania kolejnych walk, Mamed nie ukrywa, że pomiędzy nim a włodarzami panują iście przyjacielskie stosunki:

Kiedyś mieliśmy (red. kontrakt) na 4 walki, mieliśmy taki [inny], dzisiaj mamy inne relacje w ogóle, teraz się rozumiemy i ja jetem pewien tego, że KSW mnie nigdy nie zawiedzie i nie oszuka […] Mówisz i walczysz.

Oczywiście nie mogło ujść bokiem pytanie o rzekomą propozycję walki na ubiegłorocznym UFC w Gdańsku. Mistrz KSW potwierdził, że rozmową sprzyjał korzystny wiatr:

Tak, rozmawialiśmy z UFC, była dobra propozycja, nie ukrywam. Wszystko pasowało finansowo.

Swoją nieobecność na UFC Fight Night 118  Mamed tłumaczy sprawami osobistymi, które były ważniejsze od jakichkolwiek spraw związanych z MMA:

Mam swoje osobiste powody i tyle. Powiedziałem, że decyzję [o kolejnej walce] podejmę we wrześniu, bo ja tak muszę zrobić, bo ja tak potrzebuje. Po prostu czekałem na pewne rzeczy na które miały się odbyć, na rozmowę z Mairbekiem Khasievem, z którym porozmawiałem. Oczywiście chcieliśmy nawiązać współpracę żebym walczył w ACB, żebym walczył w KSW.

Na koniec Khalidov podsumował swoje dotychczasowe osiągnięcia i przyznał, że jego marzenia wciąż się spełniają. Najlepszą organizacją jest Konfrontacja Sztuk Walki:

Moje marzenia cały czas się spełniają. Ja gdzieś tam miałem marzenia być w najlepszej organizacji, która mi się podoba, a mi się podoba KSW. Jestem, a gdzieś pojawiła się nowa organizacja ACB, gdzie chciałem zawalczyć. Też mi jest bardzo bliska, ale poukładało się tak, Bóg wszystko poukładał tak że jestem zadowolony z tego, że udało mi się dwie rzeczy w jednym.

Wygląda na to, że w przyszłości będziemy widywać Khalidova równolegle na galach KSW i ACB. Według zawodnika, Martin Lewandowski i Maciej Kawulski nie mają przeciwwskazań, aby ten reprezentował również czeczeńską organizację, do której jest mu bardzo blisko. Karawana jedzie dalej…

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
vitot Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
vitot
Gość
vitot
Offline

Mamed pozytywna postać polskiego MMA