Marcin Najman nie wykluczył kolejnych startów w MMA: „Zostały mi w życiu 3 lub 4 walki.”

21 Luty 2018
11
Marcin Najman nie wykluczył kolejnych startów w MMA: „Zostały mi w życiu 3 lub 4 walki.”
foto.: plmma.tv

Wczorajsza ponad półgodzinna rozmowa z Marcinem Najmanem w MMAnews Live #53, przyniosła wiele kwiatków nie tylko w kwestii samej zbliżającej się gali Boxing Night 14 na Stadionie Narodowym, ale również końcowy smaczek odnośnie potencjalnych dalszych startów w formule mieszanej:

Nie wykluczam startów w MMA. Mój rekord na dzień dzisiejszy to 2-2 (red. w nawiązaniu do rezultatu z Przemysławem Saletą), ale nie ukrywam, że mnie jeszcze zostały 3 lub 4 walki w życiu. Ja szukam takich walk, które byłyby dla mnie fajnymi wydarzeniami w życiu i które by mnie kręciły. Ja bym nie wykluczył takiej walki w formule mieszanej, ale raczej nie w najbliższym półtora roku, choć nigdy nie wiadomo co przyniesie życie, bo może wpłynąć fajna oferta i wszystko może się zmienić. Plan jest taki, że najpierw walka bokserska 25 maja, następnie walka w K-1, no a później czas pokaże. W mojej ostatniej walce MMA na PLMMA 45 niewielu stawiało na to, że w taki sposób jestem w stanie zakończyć pojedynek i może jeszcze coś fajnego udałoby się pokazać, ale jeszcze nie teraz.

Jak stwierdził nasz rozmówca, bez względu na to jak mocno wiatr wieje nam w życiu w oczy, tylko konsekwentny upór pozwoli osiągnąć zamierzone cele, co też samemu czynił za każdym razem:

Możesz się przewracać, ale najważniejsze jest to że wstajesz. W sportach uderzanych z natury tych sportów, zawsze ktoś gdzieś się przewróci. Chodzi o to, żeby wstawać i pokazywać, że konsekwentnie dąży się do celu. Ja nie ukrywam, że taką moją kropką nad „i” był tytuł Mistrza Europy, który zdobyłem półtora roku temu. Wiele osób podważało rangę tego tytułu, ale to był tylko „hejt” niepoparty żadną wiedzą, tak jak podważanie faktu czy Gala narodowa odbędzie się na Stadionie. Ponieważ organizacja WKU to jedna z najsilniejszych organizacji K-1/kickboxingu na świecie i pamiętam sytuację, gdy przegrałem trzykrotnie z rzędu i wszyscy mnie skreślili. Miałem moment, że o mało co sam bym w to uwierzył, gdzie de facto zakończyłem karierę ale potrafiłem wrócić wedle słów piosenki Liroy’a, którą mi kiedyś napisał i za co mu jestem bardzo wdzięczny pod tytułem „Nie do zdarcia”. I tak trzeba w życiu postępować, po prostu trzeba wstać gdy się przewróci i swój cel osiągnąć. Ja swoje ambicje w końcu zaspokoiłem, choć miałem po drodze sporo perypetii. Poznałem życie, ludzką mentalność. Tyle wiemy na ile nas sprawdzono. Ważne, żeby przy tym jeszcze mieć zasady w życiu i takich zawodników jest bardzo wielu.

Przy okazji, Marcin wyjaśnił kilka narastających po drodze plotek odnośnie organizowanej 25 maja Boxing Night 14, gdzie sam fakt gali budził wątpliwości sceptyków:

Tego typu opinie w mojej ocenie, są rozpuszczane przez konkurencję, która nie może zaakceptować faktu i pogodzić się z tym, że ta gala się odbędzie. To są opinie absurdalne, bo odbyły się już dwie konferencje prasowe. Uczestnicy opowiadają o swoich przygotowaniach, walkach i tym jak podpisaliśmy z nimi kontrakty. Być może nie wypada tego mówić, ale my bardzo profesjonalnie podchodzimy do tematu umów z zawodnikami. Warunki są bardzo godnymi jak na polskie warunki i nie spotkaliśmy nikogo, kto weźmie udział w Narodowej Gali Boksu, kto by na te aspekty narzekał. Nie tylko gwiazdy sportu, ale również zaangażowani są poważni muzycy jak diva polskiej muzyki Edyta Górniak, zespół Kombi, Liroy. Myślę, że przeciwnicy tego przedsięwzięcia już zdali sobie sprawę, że nie będzie tak jakby tego chcieli. Mówią to osoby, które nie patrzą przychylnie na nasz projekt, bo są nieobiektywni a są nieobiektywni, bo są z konkurencji. Zrobiłem 13 gal bokserskich i nigdy nie działałem przy ich organizacji przeciwko komuś. Zawsze skupiałem się na swojej działalności, bo nawet nie miałem na nic innego czasu.

Tak samo potwierdzam, że Stadion Narodowy jest zarezerwowany dla nas w całości. Dzisiaj mogę z uśmiechem to powiedzieć, że na początku słyszałem opinie, iż będziemy to organizowali na jakiejś salce.

W kwestii transmisji telewizyjnej, ta jest koniecznością dla sukcesu przedsięwzięcia. Wybór wydaje się oczywisty, choć jeszcze nieoficjalny:

Zrobiłem z Telewizją Polską sześć gal, wśród nich ta na której pożegnalną walkę stoczył Andrzej Gołota. W moim przekonaniu telewizja jest potrzebna, bo nauczony doświadczeniem nie ma gal sportów walki bez telewizji. Jeżeli takie się odbywają, to tracą bardzo wiele. Jeżeli publiczność – i to nie tylko ta na hali, na stadionie – nie ma do niej dostępu, to niestety jest to tylko liczba w rankingu. Musi być telewizja przy tego typu przedsięwzięciach i nie wyobrażam sobie, żeby inaczej była i z naszą galą.

Wszystko na to wskazuje na to, że to będzie największa telewizja w Polsce. Jak od lat z TVP współpracuję jeżeli chodzi o gale bokserskie, natomiast nie mogę tego jeszcze dzisiaj ogłosić oficjalnie, ponieważ nie jest to jedyna telewizja zainteresowana pokazaniem naszej gali. Nie chciałbym więc ferować pewnych rzeczy, jeżeli nie ma jeszcze podpisanych ostatecznych wersji umów. Wszystko wskazuje na to, że to będzie nasz stały partner telewizyjny, nie mówię nazwy ponieważ nie ma wszystkiego dopiętego na ostatni guzik. Mam nadzieję, że wkrótce to ogłosimy.

Podziel się ze znajomymi
  • 56
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
11 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
Krzysztof CzalińskiLamikoboyvitotPrimoAsd Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Krzysztof Czaliński
Gość
Krzysztof Czaliński
Offline

Wydaje mi się, że Najman wie co robi, rzeczywiście promotorem gal bokserskich jest rewelacyjny. Kickboxerem też był niezłym, w końcu miał wicemistrza Polski dwukrotnie – bardzo odległe czasy, ale pamiętam.

Lamikoboy
Gość
Lamikoboy
Offline

Niech w MMA lepiej nie walczy, bokse i kickboxing też niech odpuści, to nie będziemy mieli więcej takich szopek jak Mistrz Europy WKU K1. Niech się skupi na organizowaniu gal bo to wychodzi mu najlepeij. Trzymam kciuki za galę na narodowym, oby partner telewizyjny zostałjak najszybciej ogłoszony, bo moe być kiepsko ze sprzedażą biletów.

vitot
Gość
vitot
Offline

Najman jest w porządku. Szkoda, że kilka lat temu większość nie odróżniała chwytów marketingowych od prawdziwego oblicza Najmana.

Primo
Gość
Primo
Offline

Siema Marcin , co slychac, jak zdrowko

Asd
Gość
Asd
Offline

Tvp1 godz 20:45 walka najman… cała Polska zapiera dech

Alina Czekaj
Gość
Alina Czekaj
Offline

Jest moc bo jest Najman. Bardzo dobra impreza zapowiada się w maju na Narodowym. Dziękujemy Marcin!

Maleficus Maleficus
Gość
Maleficus Maleficus
Offline

Wierzę, że Najman spełni swe marzenia.

Ronin Ronin
Gość
Ronin Ronin
Offline

Najman jest wielkim wojownikiem, niech moc będzie z nim!

Renata Samejko
Gość
Renata Samejko
Offline

Cieszę się, że jest ktoś taki jak Marcin Najman, trochę o nim nowinek poczytałam i pełny szacuneczek.

Franciszek Wista
Gość
Franciszek Wista
Offline

Na większości Gal bokserskich bywam, które Najman organizuje, i na 95% wychodzę z nich usatysfakcjonowany, dlatego nie mogę się doczekać tej 25 maja, mam nadzieję, że będę na 99% zadowolony.

Andrzej Segieda
Gość
Andrzej Segieda
Offline

Marcin Najman jest super bohaterem dla wielu dzieci, którym pomaga. Gala Narodowa to naprawdę bardzo dobre przedsięwzięcie.