Obóz Karola Linowskiego wniósł protest po przegranej z Krystianem Bielskim na DFN 3

19 luty 2018
5
Obóz Karola Linowskiego wniósł protest po przegranej z Krystianem Bielskim na DFN 3

Sobotnia gala Dragon Fight Night 3 w Tłuszczu, zdecydowanie zasłużyła na świetne referencje od kibiców, nawet jeżeli walka wieczoru wywołała bardzo mieszane odczucia względem wyniku. Na podstawie dostępnych narzędzi, obóz „pokrzywdzonego” Karola Linowskiego, wniósł oficjalny sprzeciw od wyniku przegranej z Karolem Bielskim. W oficjalnym dokumencie przesłanym do organizatora i również do naszej redakcji, trener Grzegorz Trendowski powołał się na wątpliwą jego zdaniem ocenę samych sędziów punktowych oraz niezachowanie należytych procedur.

W związku z rażącym naruszeniem zasad oceniania walki, a także prowadzenia dokumentacji i sposobu liczenia punktów, wnosimy do organizatora w/w gali protest i odwołanie od decyzji sędziowskiej.

Patrząc na karty sędziowskie nie sposób oprzeć się wrażeniu, że każdy z trzech sędziów punktowych oglądał zupełnie inne widowisko.
Wystarczy odnieść się do oceny pierwszej rundy przez Pana Oskara Ślepowrońskiego, który rundę ocenił na 10-10. Jest to niebywale krzywdzące zwarzywszy na fakt, że w trakcie jej przebiegu Karol Linowski wyprowadził ok. 70 ciosów (przy 24 Bielskiego) z czego ponad 20 było ciosami znaczącymi, które dwukrotnie doprowadziły zawodnika Arrachionu Olsztyn na skraj knockoutu. Pozostali sędziowie przyznali 10-9 dla Karola Linowskiego.

Odnosząc się do oceny rundy drugiej, spotykamy się po raz kolejny z sytuacją, która nie pozwala mieć dobrego zdania o sędziach punktowych. Sędzia Robert Kabat słusznie ocenia rundę 10-9 dla Karola Linowskiego. Sędzia Oskar Ślepowroński jest natomiast odmiennego zdania, dając wygraną dla Krystiana Bielskiego. W tym momencie dochodzimy do oceny Pani Ireny Naczaj, która najpierw napisała rundę na remis 10-10, a następnie kilkukrotnie przekreślała wynik i napisała 9, dając wygraną Zawodnikowi z Mławy. Można tylko domyślać się w którym momencie dokonała tej poprawki. Warto nadmienić, że zaraz po zakończeniu walki sędziowie wspólnie zliczali punkty ze swoich kart punktowych, a nie przekazywali je niezależnemu sędziemu technicznemu, jak to ma miejsce w wszystkich liczących się organizacjach.
Runda trzecia także nie była zgodna w ocenie. 10-10 (sędziowie Kabat, Ślepowroński) 10-9 dla Krystiana Bielskiego (sędzia Naczaj).

Trudno oceniać co kierowało sędziami dającymi taki werdykt tej walki. Nie posiadamy także wiedzy czy Pan Ślepowroński posiada w ogóle uprawnienia sędziowskie, jednak nie bez znaczenia wydaje się fakt, że w następnej swojej walce na Kamikaze Cup ma zmierzyć się z Karolem Linowskim. Warto także dodać, iż jest on z klubu Pani Naczaj, co nie powinno mieć miejsca.

Zapewne sędziwie będą bronili swojego werdyktu twierdząc, że zawodnik Arrachionu posiadał kontrolę oktagonu, jednakże trudno nazwać kontrolą walkę w której inkasuje się w każdej rundzie tyle znaczących ciosów, trudno powiedzieć że zawodnik kontroluje walkę będąc na skraju knockoutu.

Wiele do życzenia pozostawia także jakość transmisji gali na FB, a także sposób realizacji który zapewne nie w pełni odzwierciedla przebieg walki. Mając powyższe na uwadze, wnosimy do Organizatorów gali o podjęcie niezbędnych kroków zmierzających do zmiany werdyktu. Cała społeczność MMA, a także kibice oczekują od Gali, iż będzie ona nie tylko widowiskowa, ale także prowadzona w duchu FAIR-PLAY.

W kwestii ostatniego z argumentów o transmisji z gali wyjaśniamy, iż walka wieczoru została pechowo przycięta w trakcie, ze względu na techniczne ograniczenia platformy Facebook, która zezwala na maksymalnie 4 godziny przesyłu video. Na podstawie pozostałych powodów, organizacja protest przyjęła i zapowiedziała rozpatrzyć go w ciągu kilku dni.

Podziel się ze znajomymi

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
vitot
vitot
4 lat temu

Ten werdykt to skandal i bardzo dobrze, że wnieśli protest.
Chciałbym wiedzieć co do powiedzenia o tej walce i sędziowaniu w tej walce mieliby profesjonalni sędziowie: Piotr Michalak czy Łukasz Bosacki.
Tylko profesjonalni sędziowie powinni sędziować gale!

Prrs
Prrs
Reply to  vitot
4 lat temu

Właśnie miedzy innymi Piotr Michalak podtrzymał werdykt!

moon
moon
4 lat temu

Co by nie powiedzieć walka była bardzo dobra z obu stron.

W. Mrozowski
W. Mrozowski
Reply to  moon
4 lat temu

Tia, był ogień. Dobre gifty przywiozłem z Tłuszcza.

moon
moon
Reply to  W. Mrozowski
4 lat temu

I bardzo dobrze????Trzeba kolekcjonować dobre wrazenia????

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x