Oskar Piechota po wygranej na UFC FN 126: „Obudziłem się po kilku ciosach Williamsa.”

19 Luty 2018
0
Oskar Piechota po wygranej na UFC FN 126: „Obudziłem się po kilku ciosach Williamsa.”
foto.: mmajunkie.com

Dzisiejsze zwycięstwo Oskara Piechoty, mogło zwrócić na niego wiele par oczu po tym, jak w efektowny sposób zatrzymał Tima Williamsa w pierwszej rundzie gali UFC Fight Night 126. Mimo mocnego finiszu, Polak miał dzisiaj „wolniejszy start”, ale rywal skutecznie przypomniał mu gdzie jest i po co przyjechał do Austin:

Planowaliśmy utrzymać walkę jak najdłużej w stójce. On jest dobrym grapplerem i on pewnie wiedział to samo o mnie. Spodziewam się, że miał taki sam plan. To była czysto sportowa walka. Od pierwszej minuty byłem nieco zdenerwowany, ale po kilku pierwszych ciosach obudziłem się i skończyłem walkę jak najszybciej. Jestem bardzo szczęśliwy. W niektórych pojedynkach jestem gotowy od początku, w innych jak ten było inaczej. Nie wiem dlaczego tak jest.

Świadomy stresu z pierwszego wyjazdu do USA, „Imadło” za wszelką cenę próbował od siebie odpychać zbędne emocje:

W domu mam mnóstwo fanów, którzy żywiołowo reagowali na moją walkę, co oczywiście dostarczało również nieco stresu. Tu w Teksasie, ludzie na ulicy są bardzo przyjaźni i dlatego czułem się bardzo dobrze. Największą różnicą była różnica czasowa 7 godzin naprzód i miałem nieco problemów z przełączeniem się. Zawsze staram się trzymać nerwy na wodzy, nie myśleć o walce i wszystkim co się dzieje. Chodziłem po mieście, rozmawiałem z ludźmi, czytałem książkę i trzymałem emocje do samego końca. W walce starałem się skoncentrować na swoim rywalu i własnym narożniku, dlatego robiłem co mogłem, aby nie reagować na okrzyki z zewnątrz i słuchać jedynie swojego trenera.

Dwa mocne zwycięstwa to dobry moment, aby pomyśleć co dalej. Na pytanie o kolejne wyzwania podczas zbiorowego wywiadu po wygranej walce, Oskar odpowiedział:

Za półtora miesiąca oczekujemy drugiego dziecka, więc przez miesiąc nie będę chciał przyjmować propozycji pojedynku. Na pewno będę trenował, podtrzymam formę i zobaczymy co przyniesie przyszłość.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o