Romero tłumaczy pocałunek śmierci na UFC 221: „Rockhold był na mojej czarnej liście.”

20 luty 2018
1
Romero tłumaczy pocałunek śmierci na UFC 221: „Rockhold był na mojej czarnej liście.”
foto.: ufc.com

Choć na UFC 221 walczył na zabój, chwilę po znokautowaniu Rockholda, Yoel Romero ucałował swojego rywala mówiąc mu: „Kocham Cię Luke.” We wczorajszym The MMA Hour, Kubańczyk wytłumaczył słynny już „pocałunek śmierci” i jakiego rodzaju emocje targały nim w trakcie pojedynku:

Mam w życiu jedną listę i Luke był na mojej czarnej liście. On wie dlaczego. Ponieważ mówił wiele rzeczy. Kiedy miałem problem z USADA, on mówił zbyt wiele. Przed USADA, witał się ze mną gdy mnie widział, był dla mnie jak przyjaciel. Obejmował mnie i pytał: „Chcesz ze mną walczyć?” a ja na to „Co?”. On ponownie „Tak, chcesz ze mną walczyć?” a ja odpowiedziałem „Nie, nie, nie. Nie chcę z Tobą walczyć.”

Gdy w styczniu 2016 Romero stanął przed potencjalnym zawieszeniem na okres 2 lat, zachowanie jego ostatniego oponenta zmieniło się o 180 stopni:

Być może pomyślał sobie, że mam 39 lat a skoro powrócę za 2 lata, będę miał już 41 lat. Do widzenia Yoel. Dlatego na ważeniu UFC 221, gdy powiedział mi, że jest profesjonalistą, ja odpowiedziałem że też nim jestem, ale wciąż jestem tam dla niego i że idę po niego. Nie po pas. To była wielka szansa, mogłem z nim walczyć. Wszystko dlatego, że mówiłeś o mnie te wszystkie złe rzeczy. Musiał za to zapłacić. To wszystko.

Zaledwie kilka sekund po zatrzymaniu Rockholda, element zemsty został spłacony i intencje Yoela ponownie były czyste:

W tamtym momencie powiedziałem „hej Luke, kocham Cię. Pamiętasz czas gdy razem się kolegowaliśmy i trzymaliśmy razem i zapytałeś czy chcę z Tobą walczyć? Widzisz co się stało po czasie z USADA? Pamiętasz? Wciąż tu jestem. Kocham Cię.

On nic mi nie odpowiedział, bo on wiedział.

Podziel się ze znajomymi

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Primo
Primo
4 lat temu

On mu nic nie odpowiedzial , bo byl znokautowany i oczami latal po orbicie hali , wylapujac informacje , co , gdzie ,kiedy .

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x