UFC 222 uratowane: Cyborg vs Kunitskaya i Edgar vs Ortega dodane do marcowej karty

08 luty 2018
0
UFC 222 uratowane: Cyborg vs Kunitskaya i Edgar vs Ortega dodane do marcowej karty

Przez moment wisząca na włosku przyszłość gali UFC 222, ostatecznie została uratowana. Do karty walk 3 marca, dodano bowiem pojedynek Cris „Cyborg” Justino w starciu z Yaną Kunitskayą, a dla Frankiego Edgara przypadł zgodnie z zakulisowymi doniesieniami utalentowany Brian Ortega.

Wg oryginalnego planu, Edgar (22-5-1) miał zmierzyć się z mistrzem wagi piórkowej w walce wieczoru, niestety „Blessed” doznał dyskwalifikującej go kontuzji. Frankie zachował zimną krew i udowodnił sportowy charakter, ryzykując pozycję pretendenta i nawołując do pozostania w rozpisce. W ostatniej chwili pojawiła się kandydatura Ortegi (13-0), który nie przegrał żadnego pojedynku, a po ostatnim poddaniu Swansona, był już rozważany na prawowitego pretendenta. Zwycięzca zawalczy o tytuł, gdy wyzdrowieje jego posiadacz.

Nowością jest z kolei zorganizowany na szybko pojedynek mistrzyni – Pani Cris Cyborg (19-1), która jest świeżo po pokonaniu Holly Holm, a teraz zmierzy się z mistrzynią Invicta FC Kunitskayą (10-3), która specjalnie dla tego pojedynku przejdzie do wyższej wagi piórkowej, tak jak wcześniej zrobiła to jej pogromczyni Tonya Evinger, która została spacyfikowana w lipcu przez Panią Justino. Walka walce nie równa, dlatego 3 marca wszystko może się zdarzyć.

Podziel się ze znajomymi

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x