UFC zadebiutuje w Chile. Macedo vs Lee i inne pojedynki dodane do rozpiski

autor:
27 Luty 2018
0
UFC zadebiutuje w Chile. Macedo vs Lee i inne pojedynki dodane do rozpiski
foto.: ufc.com

Organizacja UFC rusza na podbój nowych terenów i 19 maja zadebiutuje w Chile. Znamy już pierwszych kilka zestawień, a wśród nich znalazła się trenująca niegdyś w Polsce Veronica Macedo (5-1-1), która skrzyżuje rękawice z Andreą Lee (8-2-0). Ponadto do rozpiski dodano walki: Grasso vs Suarez, Luque vs Laprise, Rivas vs Cannetti oraz Botelho vs Kondo.

Macedo walczyła po raz ostatni we wrześniu 2016 roku, gdzie uległa w debiutanckim pojedynku dla UFC Ashlee Evans-Smith przez techniczny nokaut w trzeciej rundzie. Jej rywalką będzie debiutująca w największej organizacji Amerykanka – Andrea Lee, która dzierży aktualnie cztery mocne zwycięstwa z rzędu.

Kolejnym ciekawym zestawieniem będzie walka Alexy Grasso z Tatianą Suzarez. Grasso legitymuje się rekordem 3-1 w UFC, ostatnio pokonując Randę Markos przez niejednogłośną decyzję. Suarez jest niepokonana w zawodowych startach i ma na koncie zwycięstwo w 23 edycji TUFa przed czasem oraz jednomyślną victorię na UFC FN 120.

Luque na ostatnich sześć walk, zwyciężył aż pięć. Najświeższym jego skalpem jest poddany duszeniem Brabo, Niko Price, natomiast przedtem brazylijski zawodnik został wypunktowany przez Leona Edwardsa. Laprise ma aktualnie trzy zwycięstwa po rząd przez techniczne nokauty, w tym dwa kończył w pierwszych rundach.

Cannetti ma niekorzystny rekord w organizacji w stosunki jeden do dwóch, dlatego ewentualna kolejna porażka po ostatniej z Kyungiem Ho Kangiem może doprowadzić go nawet do zwolnienia. Chilijski ”Pitbull” – Diego Rivas również jest po porażce przez jednogłośną decyzję z Jose Alberto Quinonezem, jednak wcześniej notował dwie mocne wygrane w organizacji.

Zarówno Botelho jak i Kondo są świeżo po debiutach w UFC, które zwyciężyły decyzjami. Pierwsza z nich zanotowała jednogłośną decyzję na swoją korzyść, natomiast druga odniosła niejednogłośne zwycięstwo po zaciętym boju .

Spekuluje się, że walką wieczoru gali w Chile ma zostać pojedynek Donalda Cerrone (33-10-0/1NC) z Santiago Ponzinibbio (26-3-0).

UFC w Chile odbędzie się 19 maja.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o