Co dalej po KSW 42: Khalidov vs. Narkun? Czyli matchmaking MMAnews.pl #2

09 Marzec 2018
0
Co dalej po KSW 42: Khalidov vs. Narkun? Czyli matchmaking MMAnews.pl #2
foto.: kswmma.com

Czas przedstawić propozycje zestawień z kolejnymi bohaterami KSW 42: Khalidov vs. Narkun, lecz tym razem z tymi, którzy 3 marca ponieśli porażkę w łodzkiej Atlas Arenie.

Pierwsza część machmakingu dostępna TUTAJ.dni

Christopher Henze (8-1-1; KSW: 0-1) nie zabłysnął podczas swojego debiutu w organizacji KSW, co więcej został całkowicie zdominowany przez Krystiana Kaszubowskiego (6-0; KSW: 1-0) i skończony łokciami po nieco ponad minucie walki, skutkiem czego odnotował pierwszą porażkę w zawodowej karierze. Nie wiadomo czy duet Lewandowski i Kawulski po takim występie zdecyduje się jeszcze na angaż Jokera, który nie wyciągnął nawet jednego asa z rękawa. Gdyby jednak włodarze zdecydowali się dać szansę reprezentantowi Niemiec, nie musieliby długo szukać mu rywala.

TYP: KONRAD IWANOWSKI

Bartłomiej Kopera (9-4; KSW: 0-1) nie sprostał wyzwaniu w postaci Filipa Wolańskiego (11-2; KSW: 2-1) i musiał uznać wyższość rywala w swoim debiucie dla federacji KSW. Mimo, iż Małpa kilkukrotnie próbował wciągnąć Wolana w grę parterową, w której czuł się pewniej, ten nie dał się zaskoczyć i wywalczył jednogłośną decyzję na swoją korzyść. Kopera pokazał jednak serce do walki za co powinien otrzymać kolejną szansę w postaci występu dla największej polskiej organizacji.

TYP: LESZEK KRAKOWSKI

Paulina Raszewska (0-1; KSW: 0-1) podobnie jak wyżej wymieniony Christopher Henze nie zaprezentowała kompletnie nic w klatce KSW. Szybkie obalenie ze strony Karoliny Owczarz (1-0; KSW: 1-0), zajście za plecy i zmuszenie wojowniczki z Warszawy do odklepania duszenia zza pleców zakończyły walkę po pierwszej minucie starcia. Dalsze losy Raszewskiej w Konfrontacji Sztuk Walki stoją pod znakiem zapytania. Jest jednak jedna zawodnicza, z którą chętnie obejrzałbym starcie Polki a walka ta mogłaby gwarantować fajerwerki w stójce, chociaż jak już w wielu przypadkach doświadczyło nas MMA, nigdy nie wiadomo…

TYP: SHEILA GAFF

Hatef Moeil (4-4; KSW: 0-1) przyjął walkę z Marcinem Wójcikiem (11-5; KSW: 4-2) na gali KSW 42 na ostatnią chwilę w zastępstwie za nieobecnego Chrisa Fieldsa (12-7-1; KSW: 1-0). Niemiec irańskiego pochodzenia mimo iż był znacznie cięższy od swojego rywala, który musiał walczyć w wyższej kategorii wagowej, nie potrafił odpowiednio wykorzystać swoich atrybutów fizycznych i został zdominowany przez Polaka. W walce było widać przede wszystkim braki kondycyjne Moeila, który ewidentnie był nieprzygotowany do tej walki. Chociaż występ Króla Persji nie powalił kibiców na kolana chętnie zobaczyłbym go w zestawieniu w swojej kategorii wagowej po odpowiednim okresie przygotowawczym.

TYP: TYBERIUSZ KOWALCZYK

Występ weterana KSW i pierwszego mistrza turniejowego Łukasza Jurkowskiego (16-11; KSW: 14-6) w starciu z Martinem Zawadą (28-14-1; KSW: 4-3) był zdecydowanie jednym z tych, na który wszyscy fani organizacji czekali. Pierwsza runda pojedynku była zarazem efektowna jak i efektywna w wykonaniu obu panów. Dynamika walki i mnóstwo wymian ciosów zelektryzowało łódzką Atlas Arenę, dlatego tym bardziej szkoda, że starcie zakończyło się kontuzją Jurasa i zwycięstwem Niemca, bo jeszcze wszystko w tym pojedynku mogło się wydarzyć w kolejnych rundach. Jurkowski powinien wyleczyć teraz wszystkie kontuzje i podejść do następnego starcia w pełni zdrowia, żeby nie pozostawiać kibicom żadnego „ale”. Nie wiadomo ile walk dla KSW stoczy jeszcze zawodnik z Warszawy, pewne natomiast jest to, że nie pozostało już ich zbyt wiele. Dlatego też dobrą moim zdaniem opcją byłoby starcie z inną legendą polskiego MMA a zarazem uhonorowaniem zawodnika, który zrobił dla mieszanych sztuk walki w Polsce wiele, a który myśli już o przejściu na emeryturę. Dla Jurasa byłaby to jednocześnie możliwość odgryzienia się za dwie porażki z rzędu w finale turnieju kolejno na KSW 2 i KSW 3.

TYP: ANTONI CHMIELEWSKI

Silvana Gomez Juarez (6-2; KSW: 0-1) pozytywnie zaskoczyła chyba wszystkich fanów KSW. Szerzej nieznana Argentynka kilkukrotnie zagroziła Ariane Lipski (11-3; KSW: 5-0) w walce o pas mistrzowski kategorii muszej. Obie zawodniczki dostarczyły swoimi występami wiele emocji i pierwszy raz w historii organizacji doprowadziły pojedynek 5-rundowy do decyzji sędziowskiej, która była na korzyść Brazylijki. Juarez jak najbardziej powinna dostać szansę kolejnego występu dla polskiej organizacji, gdyż jest świetnym materiałem na kolejną kobiecą gwiazdę mieszanych sztuk walki, tym samym pomogłaby wzmocnić żeńską dywizję KSW, która jak na razie jest oparta głownie na aktualnej mistrzyni.

TYP: DIANA BELBITA

Grzegorz Szulakowski (9-2; KSW: 4-1) pomimo wielkich chęci i jeszcze większego serca do walki nie zdołał przeciwstawić się zapasom aktualnego mistrza wagi lekkiej Mateusza Gamrota (14-0 1NC; KSW: 10-0 1NC). Zawodnik z Namysłowa uległ w czwartej rundzie pojedynku po kontroli Gamera w parterze krucyfiksem poprzez odklepanie americany. Szuli powinien teraz odbudować się po porażce, bo jak wspominał w wywiadach ciągle ma chrapkę na pas mistrzowski, jednak droga do niego nieco się wydłużyła.

TYP: PAUL REDMOND

Z pewnością Michał Materla (25-6; KSW: 16-4) nie wyobrażał sobie takiego przebiegu starcia ze Scottem Askhamem (16-4; KSW: 1-0) nawet w najgorszych koszmarach. Fighter ze Szczecina został trafiony niezwykle mocno i celnie kopnięciem na wątrobę, po czym dobity kilkukrotnie tą samą techniką, co odebrało mu powietrze a co się z tym wiąże chęć do kontynuacji pojedynku. Jednak jak zapowiedział już w mediach społecznościowych wróci po tej porażce mocniejszy i jeszcze bardziej zdeterminowany aby odzyskać co jego [red. pas wagi średniej]. Najpierw jednak powinien się odbudować, a dobrym kandydatem do zestawienia z popularnym fighterem byłby zawodnik, który w tym samym dniu co Cipao odniósł kolejną porażkę w UFC i prawdopodobnie zakończył kontrakt z amerykańskim potentatem.

TYP: HECTOR LOMBARD

Mamed Khalidov (34-5-2; KSW: 18-1-2) mimo iż uległ w starciu dwóch mistrzów Tomaszowi Narkunowki (15-2; 7-1) w trzeciej rundzie przez poddanie trójkątem świetnie zaprezentował się w tym pojedynku. Wiele fanów KSW z pewnością chętnie zobaczyłoby walkę rewanżową, być może nawet o pas kategorii półciężkiej o czym wspominał sam zainteresowany. Najpierw jednak Czeczen powinien stanąć do obrony pasa, w którego jest posiadaniu, gdyż na szansę walki o tytuł jak najbardziej swoim ostatnim występem zasługuje Scott Askham.

TYP: SCOTT ASKHAM

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o