Co dalej po KSW 42: Khalidov vs. Narkun? Czyli matchmaking MMAnews.pl #1

07 marzec 2018
8
Co dalej po KSW 42: Khalidov vs. Narkun? Czyli matchmaking MMAnews.pl #1
foto.: kswmma.com

Po KSW 42 kurz powoli opada, włodarze organizacji powoli odsłaniają kartę walk kwietniowej gali, a zawodnicy leczą nabyte podczas pojedynków urazy i powracają do treningów. Tymczasem my spróbujemy zabawić się w matchmakerów i zaproponować, bądź jak to mawia Waldemar Kasta „wywróżyć z fusów”, potencjalne  zestawiania bohaterów biorących udział w łódzkiej gali. Na pierwszy ogień weźmiemy zwycięzców z Atlas Areny.

Angaż Krystiana Kaszubowskiego (6-0; KSW: 1-0) przez organizację KSW okazał się strzałem w dziesiątkę. Reprezentant Mighty Bulls Gdynia zaprezentował się znakomicie podczas swojego debiutu podejmując Christophera Henze (8-1-1; KSW: 0-1), całkowicie go dominując i odprawiając już w pierwszej minucie i dziesiątej sekundzie pojedynku. Świeża krew w kategorii półśredniej połączona z eksplozywnością w postaci Krisa z pewnością dostarczy fanom jeszcze wiele emocji. Kolejnym rywalem Polaka mógłby zostać Paul Lawrence (4-1; KSW: 1-0), który nie tak dawno sam zanotował pierwsze zwycięstwo w klatce Konfrontacji Sztuk Walki.

TYP: PAUL LAWRENCE

Filip Wolański (11-2; KSW: 2-1) podczas występu w Łodzi zdominował na dystansie trzech rund reprezentanta lokalnej publiczności Bartłomiej Koperę (9-4; KSW: 0-1). Wolan udowodnił tym samym, że kontuzja żeber, przez którą pauzował dłuższy czas nie wpłynęła negatywnie na jego występy i dalej krok po kroku dąży na szczyt kategorii piórkowej KSW. Początkowo sądziłem, że dobrym zestawieniem dla zawodnika z Krakowa byłoby starcie z Romanem Szymańskim (10-4; KSW: 2-1), jednak dzisiejsza wiadomość o kontuzji poznaniaka w najbliższym czasie przekreśla takie starcie. W związku z czym szukając kolejnego rywala dla Filipa musimy spojrzeć nieco szerzej, poza granice naszego kraju.

TYP: SALAHDINE PARNASSE

Karolina Owczarz (1-0; KSW: 1-0) zamknęła usta wszystkim niedowiarkom pokonując równo w minutę o wiele bardziej doświadczoną w bywalki Paulinę Raszewską (0-1; KSW: 0-1) przez duszenie zza pleców. Jak na razie nie ma sensu rzucać zawodniczki Shark Top Team na głębokie wody, gdyż kariera w mieszanych sztukach walki jest dopiero przed nią. Jest jenak pewna fighterka, która podobnie jak Owczarz nie wywodzi się stricte z MMA, a z którą walka mogłaby być przyjemna dla oka i dostarczyłaby kibicom sporo emocji.

TYP: KAMILA PORCZYK

Nie takiego zakończenia walki oczekiwali z pewnością fani Marcina Wójcika (11-5; KSW: 4-2), który na KSW 42 zmierzył się z o wiele cięższym Hatefem Moeilem (4-4; KSW: 0-1). Mimo to w tym starciu zawodnik z Piły pokazał, że nie boi się wyzwań jakie stawiają przed nim włodarze polskiej organizacji i jest gotów na każde starcie. Z chęcią zobaczyłbym pierwotne zestawienie Polaka z Irlandczykiem.

TYP: CHRIS FIELDS

Martin Zawada (28-14-1; KSW: 4-3) udanie powrócił do organizacji KSW po dziesięciu latach przerwy, pokonując po raz drugi Łukasza Jurkowskiego (16-11; KSW: 14-6), który nie dał rady wyjść do drugiej rundy pojedynku z powodu kontuzji. Mimo, że zarówno u samych zawodników jak i kibiców pojawił się pewien niedosyt, zwłaszcza, że pierwsza odsłona starcia była pełna wymian i zwrotów akcji, to Polak z niemieckim paszportem pokazał, że może jeszcze namieszać w największej organizacji w Europie. Z chęcią zobaczył King Konga krzyżującego rękawice z innym reprezentantem naszego kraju będącym na obczyźnie.

TYP: PRZEMYSŁAW MYSIALA

Występ na gali KSW 42 był zdecydowanie najtrudniejszym sprawdzianem w dotychczasowej karierze Ariane Lipski (11-3; KSW: 5-0). Silvana Gomez Juarez (6-2; KSW: 0-1) nie tylko postawiła championce twardy opór ale też kilkukrotnie zagroziła Brazylijce. Tym samym byliśmy świadkami pierwszej w historii walki mistrzowskiej na pełnym dystansie 5 x 5 min. obfitującej w wiele wymian i zwrotów akcji. Jednak to Violence Queen zabrała ze sobą pas do Ameryki Południowej, pozostając w dalszym ciągu pierwszą, niepokonaną mistrzynią KSW kategorii muszej. Nie jest łatwo wytypować godną przeciwniczkę dla Ariane, co nie jest nowością, jednak jest jedna fighterka z wysp brytyjskich bez wiążącego kontraktu z innymi organizacjami, która podobnie jak Argentynka mogłaby dać dobrą i twardą walkę.

TYP: MOLLY MCCANN

Mateusz Gamrot (14-0 1NC; KSW: 11-0 1NC) w starciu z Grzegorzem Szulakowskim (9-2; KSW: 4-1) nie pozostawił żadnych wątpliwości odnośnie tego, kto jest najlepszym zawodnikiem mieszanych sztuk walki wagi lekkiej w Polsce. Gamer w czwartej rundzie starcia uwięził Szuliego za pomocą krucyfiksu, z którego zawodnik z Namysłowa nie potrafił się wydostać. Po początkowym obijaniu głowy rywala poznaniak założył pretendentowi klucz na rękę i kwestią czasu było to kiedy reprezentant Berkut Arrachion Olsztyn odklepie poddanie. Gamrot już przed pojedynkiem z Normanem Parkem (23-6-1 1NC; KSW: 0-1 1NC) wielokrotnie podkreślał, że jest najlepszym lekkim w Europie, jest jednak jeden zawodnik, który mógłby pokusić się o degradację tych słów. Smaczku dodaje fakt, że niedawno przegrał on na zawodach grapplingowych z byłbym kolegą klubowym Gamera.

TYP: CHRIS FISHGOLD

Scott Askham (16-4; KSW: 1-0) chyba nie mógł już lepiej zadebiutować w organizacji KSW niż tak jak to uczynił. Zawodnik pochodzący z  Doncasteru w nieco ponad minutę odprawił byłego, klikuletniego mistrza kategorii średniej, czym zszokował niejednego fana polskiej federacji. Duet Kawulski i Lewandowski nie ma innej opcji jak tylko spełnić zapowiedzi z trailera przed pojedynkiem i dać Anglikowi szansę walki o tytuł mistrzowski.

TYP: MAMED KHALIDOV

Szalona żyrafa, czyli Tomasz Narkun (15-2; 7-1), nie była w ostatnim starciu taka szalona jak zdążyła przyzwyczaić do tego swoich kibiców. Ewidentnie było widać, że mistrz kategorii półciężkiej czuł respekt przed wieloletnią gwiazdą organizacji i mistrzem wagi średniej Mamedem Khalidovem (34-5-2; 18-1-2). Zawodnik ze Stargardu Szczecińskiego zwabił jednak olsztynianina w swoje sidła i zmusił go do poddania na początku trzeciej rundy duszeniem trójkątnym nogami. Mamed mimo, iż podobnie jak Giraffe jest wirtuozem parteru nie był w stanie uciec z dobrze zapiętej techniki kończącej. Z chęcią zobaczyłbym starcie Narkuna z kolejnym zawodnikiem, którym nie obawia się walki w parterze, jednak w swojej rodzimej kategorii wagowej.

TYP: NIKITA KRYLOV

A z kim wy zestawilibyście zwycięzców z gali KSW 42: Khalidov vs. Narkun? Czekamy na wasze typy.

Podziel się ze znajomymi

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
vitot
vitot
4 lat temu

Karolina Owczarz (1-0) vs Kamila Porczyk (3-0), to świetny pomysł. Oby do tego pojedynku doszło już na KSW 44 w Gdańsku. Odpowiedni poziom i wystarczająco medialne zestawienie.

Krystian Kaszubowski (6-0) vs Paul Lawrence (4-1), to najbardziej logiczne i sensowne zestawienie w przypadku tych obydwu zawodników. Fajnie jakby do tej walki doszło na KSW 44 w Trójmieście, gdzie mieszka i trenuje Kaszubowski.

Filip Wolański w następnej walce po prostu musi zawalczyć z Francuzem Salahdine Parnasse, to oczywiste w budowaniu drabinki KSW w kat. piorkowej. Każdy kto ma inny pomysł na walki tych zawodników w KSW po prostu nie chce, aby KSW miało sensowne rozpiski I drabinki.

eMWu
eMWu
4 lat temu

dla Materli teraz jakis kelner dla odbudowania psychiki.

Serdeliusz
Serdeliusz
4 lat temu

a kto dla MAterli ?:)

Lamikoboy
Lamikoboy
Reply to  Serdeliusz
4 lat temu

z Polski to chyba tylko Grzebyk ewentualnie Strus przy zakontraktowaniu. W przyszlośc calkiem możliwe starcie Materla vs.Mamed , ale jeszcze nie teraz. Obstawiam kogoś z zagrnicy.

Łukasz "El Jot" Wojno
Łukasz "El Jot" Wojno
Reply to  Lamikoboy
4 lat temu

Materla ze Strusem raczej nie zawalczy bo są dobrymi znajomymi. Natomiast z Mamedem zawalczyłby, gdyby wygrał z Askhamem, co się niestety nie stało.

eMWu
eMWu
Reply to  Lamikoboy
4 lat temu

Nieee no proszę tylko nie Mamed vs Materla 2 bo chyba przerzucę się na amerykański Wrestling, tam przymajmniej scenariusze jakieś sa w tych telenowelach między zawodnikami

Lamikoboy
Lamikoboy
Reply to  eMWu
4 lat temu

tak czy siak dojdzie do tej walki. Janusze się domagają 😀 😀 😀 A zazwyczaj Janusze kupują PPV 😀

Łukasz "El Jot" Wojno
Łukasz "El Jot" Wojno
Reply to  Serdeliusz
4 lat temu

Proponowane zestawienia zawodników, którzy przegrali podam niebawem w #2 części 😉

8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x